PDA

View Full Version : Maya vertex & mapping

Artur
05-29-2002, 12:39 PM
anton. kas mayas saab keerulist objecti nii mappida, et igal polygonil on oma koht bitmapil.. et ykski polygon ei ristu seal?

cgtalkis kysisin nii:

Ok I need a tool (or technique) for MAX that maps new UV coordinates like face mapping but displaces them side by side so that no UV's overlap and every face has unique place on UV. Reason for that is to bake light/shadow map for each face, so it doesn’t matter how UV map will look like and in what order they are.

keegi ei vasta :(

teine kyssa on vertexite kohta.. et kas mayas vertex on cool?

Artur
05-30-2002, 09:19 AM
krt vaatasin et mayas ongi selline mapping. Automatig mapping. krt mayal ikka igast kasulike utiiliteid.

kas sa seda Aliase uut Game stuff for maya oled vaadanud. kuna sa tegeled polygonidega siis v6imalik et nii m6ndagi huvitavat sulle seal. Seda saab vist tasuta nende kodukalt.

Papp
05-30-2002, 09:57 AM
See plugin on tasuta.

Anton
05-30-2002, 11:48 AM
Artur.
Kas sa v6iksid seda esimest kysimust veidi lahti seletada. Sest p6him6tteliselt igal polygonil on ju oma koht bitmapil. Kas sa m6tled square'ilt(k6ik faced on äärest ääreni ridades?nagu checker?)? Ma lihtsalt Maxi termineid eriti ei jadu.

Anton
05-30-2002, 03:30 PM
vaadake mis total threads on.

päev tähistada

Papp
06-03-2002, 12:01 PM
Ku-ku?
Muide, varsti on olemas Renderman5.
Huvitab, eks?

Anton
06-03-2002, 01:24 PM
Nooo.. ikka ikka.
Kuigi ma mässan suuresti oma mehikese kallal, keda ma rendin mayas. Aga huvitab siiski.. Ootan..

häkker oled.

Artur
06-03-2002, 03:38 PM
ma olin natuke reisimas.

Anton, mayas on selline asi nagu Automatic mapping or something. ning kui sa mudeldad polygonidest objecti, pead ikka selle ju yle mappima.. kust see polygon teab selle asukohta UV'l unless see on default sphere, box v6i midagi sellist.
See Automatic mapping jaotab polygonid UVl yksteise suhtes samas suuruses ning v6imaluse korral yksteise k6rvale. Mudu on käsitsi siiski targem mappida kuid keerulise objecti kiire mappimiseks on see ideaalne.

Enivei.. maxile leidsin sama plugina.. QuickUVW. peaks tegema sama värki kuid pole veel cracki leidnud. papp..sina oled selle ala guru meil :)

Anton
06-03-2002, 07:43 PM
Hmm..

Seda automatic mappingut pole kasutanud kuna keerulist objekti mapib ta suht suvakalt(ma pean sillmas teeb seda jaotust just suht suvakalt) , nii et teen seda pigem käsitsi.

Artur
06-04-2002, 02:20 AM
justjust.. mul oligi vaja suvakat. 6igemini sellel jaotuse järjestusel polnud tähtsust kuna MAX küpsetas varjud ise tekstuuri sisse ning ma ei tegelelnud selle bitmapiga üldse.

Low poly objektide jaoks on see suhteliselt kasulik sest sa saad need yksikud polygonid siis käsitsi ise kokku panna.

peab vist maksimarketist m6ned vertexid ostma

Anton
06-04-2002, 11:19 AM
M6istan m6istan, aga eks ta olegi vist lowpolyde jaoks tetud.

Armas oled.

Paps, kas t6mbas ära?

Papp
06-04-2002, 11:35 AM
Käes! 54 mega = 5 õlut. Parem kui lahjad. BUD või miski niuke , mida ise ei raatsi osta.

Anton
06-04-2002, 11:40 AM
5 budi on väga kallis

Artur
06-04-2002, 12:03 PM
täitsa pees.. sa oled friik! väga vinge

kas selle animeerimine tuleb blendidega v6i bones? v6i m6lemad?

Papp
06-04-2002, 12:09 PM
See käsi on muidugi masterwork. Vaatamata sellele, tuleb sul õltsi osta. Ladna, olen nõus ka Sack bai Revaliga (ei mäleta täpselt seda nime, kül sa aru saad). Aga siis juba 6 pudelit! Või kaupled veel? Artur, kas sulle pole vaja Rendermani 5? Ainult 6 XXX õlut! Väga odav! Siin on kuradi põud. Vihma ei ole tulnud kaks kuud. Kõik kuivab. Eriti kurk. Mitte kurk, võid kurk.

Anton
06-04-2002, 12:12 PM
thanks

Aga ärge liialdage, tegelt on ta sitt. Eks animeerimine annab elu sisse, kui annab. Suur töö veel ees(setupimine)

pean vist blendid lisama, nende näpuvaheliste areade pärast.
yritan ka mingid deformer objectid sisse panna, et jääks selline luustiku mulje. Pole kunagi proovinud, nii et v6ibolla kujutan oma le asju ette .
Praegult vaatan et oleksin pidanud hoopist teistmoodi mudeldama(vaatamata sellele , et proovisin kuidagi m6istlikult mudeldada), aga eks nii 6pibki. 6nneks on mul powerful arvuti, et vist siis deformerid pean lisama smoothitud objectile.

Ning järgmine kord yritan textuurimisel fotosi kasutada.
Aga eks paintimine on Fun!

Lasse
06-04-2002, 01:11 PM
täitsa käsi juu...! lyhikesed näpud ikka nokivad...tean jah, et mingile kääbikule môeldud..... ma vist môtlen et nad vôiks kuidagi trullakamad olla näiteks...teate kyll..lillipututel on siuksed paksud ja nagu pasites oleks... aga muidu on seff jah.. tee noku ka.

Arnold ära joo naiste ôlut (Sack bei Reval) ... see uus Black on päris ia jook....

Papp
06-04-2002, 01:48 PM
Eks ma seda õlud kasutan ainult whiskyle pealerüüpamiseks. Selleks kõlbab hästi. Pisike mugav pudel... Anton, ära unusta, kuus tükki!!!

Artur
06-04-2002, 05:01 PM
retsid olete. mina joon soi piima.

Artur
06-05-2002, 05:56 AM
see käsi on meelitanud 1 päevaga rohkem külalisi mu lehele kui 2 kuu jooksul kokku. V6iksid sinna need näod ja käed postitada www.cgtalk.com WorkInProgress forumisse ja bluemooni server paneb pange.

kuule.. papp... Discreet sai just valmis Plasma.
http://www.discreet.com/products/plasma
kui kusagilt leiad selle siis saad kast 6ltsi.

Papp
06-05-2002, 09:42 AM
Kas see vöötkood on sinu ID?
Tavaliselt lahtimuukimiseks kulub mõni nädal. Oota, võibolla komistan selle plasmale. Pildid teen hoseks võibolla (Kevin), kaamera unustasin ...

Artur
06-05-2002, 10:25 AM
ah niisama.. "joonistasin" suvalt uue avatari. vana oli vana ja aegade algusest testikas tegelt.