PDA

View Full Version : Lightwave

Hypriit
03-02-2005, 12:18 PM
Kas keegi kasutab sellist asja..

Ise kasutasin varem mayat aga nüüd pean kasutama Lightwave..kusjuures olen üsna ülla üllatunud, erinevatest foorumitest olen kuulnud igast jama selle kohta aga siiani olen saanud kõik asjad korda aetud ei ole mingeid probleeme.Pealegi on sellel on üsna kasutajasõbralik ja lihtne interface.

Mida arvate programmist - head - vead -

Anton
03-02-2005, 12:44 PM
ma ise pole proovinud, aga olen kuulnud, et parim software mudeldamiseks.
animeerimine ja rendimine olid vist kehva

aga miks sa "pead" lw-d kasutama?

Hypriit
03-02-2005, 12:55 PM
Firmas on LW olemas ja mayat ei tahtnud hakata muretsema. Üks põhjus oli ka see et asi on ikka tunduvalt odavam kui hakata mayat muretsema mis on kordi kallim. Isegi kui LW-le hakkata juurde ostma mingeid mega pluginaid erinevate effektide jaoks tuleb kogu komplekt ikka tunduvalt odavam..

Anton
03-02-2005, 02:07 PM
aa... arusaadav. ja Helger oli vist LW miis.. teda vist õpetas Räni Meister.... vana LW guru

ajuss
03-02-2005, 02:11 PM
seal teises eesti foorumis (c3dmotion.com/forum) oli keegi lightwave guru. Soomes tehakse palju LW-iga. Yks stuudio teeb ainult sellega. Muuseas hetkel on hakanud siinmail 3d tööpakkumisi kukkuma.
Igast mängufirmad ja pisikesed stuudiod.
Mängufirmadest oli seal BugBear (3dsmax) ja Remedy (vajavad MOCAP spetsi, 3dsmax)
soome 3d foorum
http://www.3dolphin.net/yabbse/index.php?board=15

Hypriit
03-02-2005, 02:38 PM
Küsimus siis selline - Mis hinda ka ülevee 3d inimestele pakutakse ?

ajuss
03-02-2005, 04:00 PM
oleneb kindlasti kohast,
soome meesinimese keskmine kuupalk on 2600 €(enne maksusid).
Remedys ja Bugbearis makstakse kindlasti köige paremini.
Remedy tyypidest tuli peale Max Payni rikkad mehed.
ahjaa, palk. Ma vöin ainult arvata et selline tyyp kelle need firmad palkaksid saaks 3000+. Samas olenb kandidaadist ja sellest palju kysid.

Hypriit
03-02-2005, 04:26 PM
Vaga kõva võrreldes eestiga aga jah oleneb ilmselt firmast.Kui palju siis ka peale maksusid järele jääb, kuuldavasti seal peris kõva maksukoormus

ajuss
03-03-2005, 08:52 AM
maksukoormus on köva,
kui sa näiteks saaksid 1 aasta lepingu firmasse, siis esimesed 6 kuud on "vero" 35%(olenemata palga suurusest), peale seda arvestatakse maks progressiivselt. Näiteks 3000euro puhul see on 28-30%.
sellele lisaks läheb muid makse: pension, töötukassa...midagi vist veel.

ja 1 toalise yyr helsingis 500-1000eurot. transpordikulud buss, rong, metroo 40 eurot kuus.

sellise vampiirliku systeemi juures on ka omad head kyljed. Näiteks töötajal on automaatselt 24h kindlustus, tasuta arstiabi, tasuta tervislik kontroll. Need on tööandjale kohustuslikud asjad.

ps. enam täpselt neid asju ei mäleta

Hypriit
03-03-2005, 09:06 AM
Ei tea nüüd kui täpselt arvutasin aga siis põhimõtteliselt teenid 3k aga kätte jääb sul siis lõpuks midagi 1k kui hästi läheb : )

ajuss
03-03-2005, 09:24 AM
ei, reaalsem on see et kui pöhipalk on 3000, kätte jääb 2000.
see esimese 6 kuu 35%, ei kehti vist enam, sest eesti on EU, ja selle ekstra tulumaksu saab hiljem tagasi. see vöetakse ette ära ja siis saad tagasi. ja samuti teistpidi - kui palk on 10 000 eurot, siis öige, arvestatud progressiivne tulumaks, on yle 35%. Liigselt tasku pandud raha tuleb siis hiljem maksuametile tagasi anda.

aga kui sa tahad mingisse firmasse tööle tulla ja karjääri teha, siis köige tähtsam (ja köige raskem) on jalg uksevahele saada.

Hypriit
03-03-2005, 10:11 AM
aga kuidas üldse on nende elamislubadega ja töölubadega (olen väga noob nendes asjades ) - euro maades veel võib töötada aga üldse kes töötavad kuskil austraalias või ameerikas, kuidas seal on elamis ja töölubadega..
Ja kas soomes saab töökeelena ingliskeelt kasutades hakkama...või on soome keel väga oluline..

Siin on neid mujal töötajaid üsna palju .. kogemusi peaks ka olema : )

Anton
03-03-2005, 10:20 AM
austraaliaga on yks variant nii, et leiad firma kes sind palgata soovib. ta sponsoreerib tööviisa. ja ongi asi vaskja. praegult käib asi ehk kergemini. a minul ja arturil läks umbes 6 kuud et viisa kätte saada.. nu hull byrokraatia ja ootamine ja muu kama..

Hypriit
03-03-2005, 10:49 AM
Aga kui kaua sa seal siis töötada tohid on mingi ajaline limiit ka ?

Anton
03-03-2005, 10:58 AM
yks firma saab sponnida 4 aastat. siis peab pikendama. kui vahetad firmat vahetad ka viisat. kui firmal on selleks vajalikud paberid siis on see iisi.

ajuss
03-03-2005, 12:00 PM
Soomes saab inglise keelega väga hästi hakkama. MA arvan, inglise keelt tasub rääkida kui on vähekegi tunne et soome keel on nörgake. Igatahes parem kui mingit sogakeelt rääkida nagu möned eesti poliitikud kipuvad tegema.
mängufirmad on väga rahvusvahelised.

Hypriit
03-03-2005, 12:16 PM
Siin on ok ei tea kust ma kuulsin et Soomlased eriti ingliskeelt ei harrasta.. Anton kas te olete tööl ikka projekti kaupa või kohe tähtajatult.Kuidas neid võõrleegionäre palgatakse üldse.

ajuss
03-03-2005, 12:37 PM
Vähemalt Remedy mehed panevad kyll inglise keelt vingelt. Tunnen nende käsikirjutajat (kes kirjutas MaxPayni story) ja nende 3d nina olen näinud/kuulnud rääkimas väga head inglise keelt.
Yldiselt on soomes inglise keele tase väga hea...vähemalt pealinnas.

Anton
03-03-2005, 12:48 PM
esimene leping oli tähtajatu. mängutööstuses tavaliselt vòetakse fulltime . aga fimitööstuses mingiks ajaks.. 6-12 kuud. aga yldiselt on nii, et kui siia juba saad, siis on slick ride.. ei pea muretsema.

Anton
03-03-2005, 12:54 PM
mida remedy mehed teevad praegult?

Hypriit
03-03-2005, 01:04 PM
Kui palju nõutakse ikkagi 4 või siis 3 aastat kogemusi sul kuskil firmas mingil määratud alal siis, või kui tõsiselt seda arvestatakse

palju palju küsimusi : )

ajuss
03-03-2005, 01:37 PM
viimati kui tyypi nägin ta ei öelnud. Ei ole nii hea tuttav et oleks öelnud. Seda ma tean, et midagi täiesti erinevat. Max Paynist oli meestel kopp ees. Aega ja raha olevat kyllaga. Neil on latt nii körgele aetud et... vähe liigagi vist. Peale Payni edu tuli meestest rahvuskangelased ja miljonärid.

Anton
03-03-2005, 03:00 PM
ajuss. hehe. no ma kujutan ette jah....kuradi pekkad raisk

hypriit-kogemus on hea asi, aga alguses on portfolio alati mis ruulib.
hiljem, kui oled kobe tegelinski hea cv-ga ja tutvused igas firmas siis vist potfoliot pole vaja.. siis lased oma kogemuse peal liugu. industry on tegelt väike. näiteks artur viimasel ajal brisbanes nimodi liugu lasigi.. ja tegelt ka animal logicusse sai nii.. mängust filmi on raske saada, aga arturit soovitati ja firma ise otsis mehe yles.. mul puudus ka filmi experience. a ma joonistasin meeletult ja siis rääkisin kokku igasuguseid muinasjutte, et ma olen jube kõva tegija ja kuidas ma tulen ja liigutan mägesid ja lòpuks sain .. seda oli nõme teha, aga peab myyma kah.. artur õpetas.
ma isegi valetasin liialt palju kokku, ja siis tekkis kahe departmendi vahel intriig kes mind endale saab. no minu jaoks oli see muidugi egotripp ja ma nyyd arvan endast liiga palju.. tegelt on see yle läinud.. korra arvasin
vend on mul targem ja suurem ja ta teab nendest asjadest tegelt rohkem.. ma ei tea miks ta vaikib..
ja magker on ka vana kala. ta on ka vait.

Anton
03-03-2005, 03:04 PM
a see on hea et láhinaabruses tehakse häid mänge. kui ma ei eksi siis battlefield on rootslaste poolt tehtud. ja no ukrainas(STALKER) ja tsehhis(MAFFIA)või oli see hungari või samsing.. ühesõnaga kõik äge ei tule ainult ameerikast

Artur
03-04-2005, 12:53 AM
einuh, mis seal ikka. algul kick ass portfolio ja "once you are in" siis... pakkumised tulevad igalt poolt:)

(krt emakeel tätsa mäda)

liisbeth
05-25-2005, 09:07 PM
kas keegi teist oskab öelda, kas seda programmi saab eestis õppida ka kuskil?
mul on suur huvi programmi vastu aga pole seda kunagi veel kasutanud, seega ma vajaksin kedagi, kes mulle põhiasjad selgeks teeks :S

Anton
05-26-2005, 01:22 AM
EKA-s on 3d klassid vist kah. päris mõned õpivad ise. internetis on palju õppematerjali.
vahel mõned firmad võtavad entusiaste omale õpipoisteks ka.
aga minu teada mingeid normaalseid 3d kursusi eriti ei ole. äkki on midagi IT colledzis veel.

Artur
05-26-2005, 02:37 AM
Lightwavet? kunagi yks tuttav 6petas seda Pedas.. meediaga seoses vist.

aga miks just Lightwavet?

jux
05-26-2005, 10:41 PM
Tõesti, õppeaastatel 2000-2001 sai peda kunstiosakonnas väiksed tunnid peetud ning Tartu ülikooli kunstiosakonnas 2002. kevadsemestril üks intensiivne LW nädal. Pedas ma kolmas aasta hilinesin sügisel kooli ning tunnid jäeti ära, TÜs olid isegi ca. 7 masina litsentsid olemas ning üks tüdruk, kes kursuse läbis, pidi järgnevatel aastatel ise seda edasi andma, rohkem ma ei tea mis seal sai. Ajad on muutunud, pedas oli esimene aasta neli arvutit ning 40 kuulajat- kursuse lõpuks sai üks õpilane isegi paarikaadrise animatsiooni valmis, kus paar mustvalget 3D täppi plinkisid- hiljem tuli temast artuni e-meedias magister ning ta kirjutas sellise töö kohalikust varajasest arvutikunstist:

http://e-media.artun.ee/inimesed/magistritood/TuuliLepikMA.pdf

j. (sattus kogemata siia)

Artur
05-27-2005, 02:51 AM
jux???? heheh.. kogematta?? talk about timing.. Justjust sinust ma r@@kisingi, et pedas 6petad ja sa ilmud kusagilt v@lja.

ma paari n@dala p@rast Tallinnas. peaks Bluemoonis j@lle kokku saama

Anton
05-27-2005, 05:53 AM
juxi õpetas Räni Meister? oli see nii ve?:D

ja Tuuli õpetab EKAs Maxi kas oli see nii ve?

Jux
05-27-2005, 03:15 PM
Tänu R2nile ma Amigandusse sattusingi, ta oli telemaja amigajumal ning seal ma tiirlesingi tema selja tagant piiludes võimsaid 16 värviseid flickerfixerdamata graafikuid.

Anton omab EKAs toimuvast ilmselt updeitiumat pilti, viimati suhtlesin Tuuliga aasta tagasi.

BTW, mu lemmik 3D proge on endiselt LW 5.6 - kohitud 2 mb versioon, ca. aastakümmend vana, low-poly low-res interfeisiga powertool.

Paari nädala pärast näeme!

Anton
05-27-2005, 09:15 PM
Tuuli kohta kuulsin ma seda infot varem mis aasta tagasi. tema ex kursakaaslaselt. võimalik et oli mingi kahtlane gossip