PDA

View Full Version : foorumitest

ajuss
06-13-2002, 11:31 AM
seda et...
see foorum on vist s6pradevaheline jutuajamise koht
ei taha ennast vahele trygida, ausalt öelda ei saa alati arugi...
yhesönaga inside värk rohkem vist
pole paha

kas siinkirjutajatest keegi teab kas eestikeelseid 3d foorumeid on veel
olen piisavalt kaua lombi taga olnud ja vähe eestis käinud, et suurt ei tea mis siin toimub

äkki teate midagi soovitada

eesti on väike ja 3d powerusereid vastavalt vähe.
Turg sellele on ka vist väike?

Soomes on ka ingeid foorumeid aga needki on enamasti sellised yks post päevas, stiilis: max vs ligtwave vs ...

aj

Papp
06-13-2002, 12:21 PM
Tere, Ajuss.
Sul on õigus, selle foorumi pidaja on Artur, kes töötab Austraalias. Koduigatsusest ta tegi niukese seina, kuhu kõik sugulased ja sõbrad saavad kritseldada üht-teist. Aga keegi ei keela osaleda ka uutel sõpradel selles lobatoas. Nii et tere tulemast. Eriti arvestades seda, et nostalgia... Saame tuttavaks. Mina, Papp, olen Arturi ja Antoni isa. Vanamees, nagu ütlevad nooremad. 3d foorumite kohta Eestis. Vist ei ole.

Anton
06-13-2002, 12:36 PM
Tere Ajuss.

Siiamaani siin on t6esti ainult tuttavad ennast reginud, aga Arturiga oleme rääkinud ja m6tlesime , et igasuguseid 3d ajusid oleks igati p6nev omale forumisse saada. Aga ega ei osanudki oodata et m6ni eestlane siia lähimal ajal 3d jutuga juhtub sattuma.
enivei, sa oled igati velkam . Nagu sa näed me yksteisest tydinenud ning synnivad tyhjast tylid:)

eestis on paar foorumit kus 3d-st vahest räägitakse.
aga nad pole vist soome omadest paremad.

http://board.rodesign.ee - seal 3d all mudugi.
http://forum.zone.ee - seal graafika all.

M6lema Forumi tase on ka suht madal, et seal vist suurt targemaks ei saa. minu arvates.:)

Aga eks see on vast mu isiklik probleem. Ma olen ju Maya kasutaja, selliseid eestis ei leidugi , vist(paari tean tegelt, AS Multifilm'is töötavad , Mikk Ranna all)

ajuss
06-13-2002, 02:25 PM
rööm tutvuda.
hea meelega osaleksin vestlustes
mina kasutan wings3d-d,
ja oskan praegast ka ainult selle vöimalusi kasutada
olen high end vidinaid proovinud, aga löpuks mötlesin et öpiks ennem lihtsad asjad selgeks

tsekkasin neid foorumeid, jah ysna möttetud

mida siis eestis köige enam kasutatakse?

maxi vist?

Artur
06-13-2002, 02:30 PM
zone ja rodesign on suht vaikne. seal vastustega ja postitusega on kudagi aeglane.

veel yks koht on:
www.pixel.ee

a mudu k6igil hea meel kui keegi uus siin. Kindlasti postita kyssad ja uudised siia.. Pealegi, siin päris k6ik yksteist kah ei tunne.. vist :) kas keegi Liis'i teab (peale minu)?

Artur
06-13-2002, 02:33 PM
ise olen MAX kasutaja aga soovitan Mayat. ja lihtsamatest kah ei ole m6tet alustada.. sa v6id Mayaga lihtsamalt alustada. V6ta paar tutorialt ette ja sealt edasi läheb nigu ahelreaktsioon.

ajuss
06-13-2002, 02:42 PM
alustasin maxist, maxi box mudeldamine ei ole minu arust nii töhus kui wingsil,
maxis meeldis mulle surface tools
algaja lööb uimaseks vöimaluste rohkus ja menyy sygavus, vähemalt nii kaua kui ei tea mida köik tähendab

max viie box-mudeldamine on teinud kuuldavasti hyppe edasi. On kopitud oluline osa nendo, mirai, wings3d tööriistasid ja pöhimötteid

Papp
06-13-2002, 02:43 PM
Kes see Liis siis on?

ajuss
06-13-2002, 02:44 PM
ok, asi juba kipub vördlemiseks
tegelikult hakkkasin salaja softimage xsi-d öppima, sain neilt selle experience cd, seal on filmid ja puha, +demo mis ei seivi.

Lasse
06-13-2002, 02:51 PM
ee kust ma saan mingi 3d inimesi?

nees kriipsujukud ei lähe mitte?

ja valgustuse kohapealt oleks nagu kôvasti juhtnööre vaja?

Artur
06-13-2002, 03:00 PM
max, maya v6i softimage..vahet suur pole. renderdaja teeb vahet. Mayat on kerge 6ppida. seal polygonidega mudeldamine on väga hea kah.

lasse. valgused liiga tugevad, reflection on additive aga peaks olema filtered.. ja mitte ka subdivided. Varjud liiga teravad.
Selliste stseenide renderdamiseks soovitan kasutada mingit Global Illuminationit.. MAXile siis FinalRender. Yhe valgusega saad täiuslikult valgustatud stseeni.. vahel isegi liiga realistliku. Keegi seal eestis pange see finalrender ftpsse lasse jaoks

ajuss
06-13-2002, 03:02 PM
tseki www.3dcafe.com
sealt saab köike, tösi kyll veits vana kraami,

lahe pilt, mis nendel sinistel mehikestel viga on?

Artur
06-13-2002, 03:02 PM
tegelt varjudel polegi midagi viga.. valgustus on ok. ainult liiga tugev v6i siis materjalid on liiga heledad.

ajuss
06-13-2002, 03:04 PM
selle peaks saama www.shockunion.com ist

ajuss
06-13-2002, 03:10 PM
ega te vist ka hiina keelt ei oska
http://www.shockunion.com/res/index.asp

Artur
06-13-2002, 03:20 PM
oh.. kasulik link:) sinna peab minema läbi http://babelfish.altavista.com

kas sa www.reliz.ru tead? ainuke jama on, et seal saad päringu teha vaid korra päevas :(

ja tagasi teema juurde: minu arvates parim foorum on www.cgtalk.com - päris bro koht. olnud väga abiks.

ok ma lähen magama. cya

Papp
06-13-2002, 03:48 PM
Lasse, kas sul Flamingot Rhino jaoks pole? Väga ilus render kohe rhino sees. pole vaja export-impordiga jamada, materjalidega tekib raskusi. Võin postitada. Mu meelest tehno renderdamiseks parim.
Täna on vist päikese aktiivsus madal. Kõik rahvas ni lahke ja vastutulelik. A?

Anton
06-13-2002, 04:35 PM
probleem.
M6ned räägivad et asi ongi nii, aga ma varem olen sama laadi mudelit teinud 1000 korda, ning pole kordagi sellise probleemi otsa sattunud.Yhes6naga smoothimine messib mu UVd täiesti ära.

Artur
06-14-2002, 05:40 AM
Yritage uute teemadega uued threadid teha. et igal teemal oma thread. muutub mega segaseks. niiet anton.. ma postitasin su kysimusele vastuse uue threadina "Maya smooth ja uv". lasse.. sina ka oleks v6ind reply nupu asemel new thread vajutada. saadan n6mmekad kallae.. hiiukad kah kui vaja.

Kui Flamingo renderdab Global Illuminationit siis soovitan sul lasse asja uurida sest arhitektuurilised ja dizain stseenid peaksid just GI'ga renderdatud olema.

lambad! (no offence)