PDA

View Full Version : uudis [Linux]

Artur
08-26-2002, 02:39 PM
pole mingeid uudiseid.. k6ik on jama.

l6puks sajab siin nyyd ka vihma.

Marko
08-26-2002, 08:28 PM
Nyyd kasutan Linuxit... windows on ajalugu... sain lõpuks ka printeri (MS võrgus resudeeruva) tööle.. nagu ongi kõik olemas ja freeware...hmm.. hea, et mängida ei ole enam võimalik.. okidoki..

Anton
08-28-2002, 09:44 AM
Miks sa linuxit kasutad?

Artur
08-28-2002, 02:34 PM
ta kardab, et kui usa läeb iraagiga s6tta siis Bush lylitab k6ik internetiga yhenduses windoozad välja

Papp
08-28-2002, 02:45 PM
Juura profi - hoolega täidab seadusi. Ja nõuab et kõik tuttavad kasutaks ainult legaalset softi. Nii et lõpetame wareztamise!

Anton
08-28-2002, 06:05 PM
moraali nimel !

Marko
08-28-2002, 07:42 PM
Jah, eks üks põhjusi oli kindlasti see, et piraat tarkvarast töö juures lahti saada.

Olen paar päeva kasutanud ja täna esimest korda saan asjadest norm aru.

Üldmulje:
1) installib 10 korda kiiremini, kui winxp - kuid on sama suur. Installimise ajal dedectib kõik hardware (geforce 2 MMX, net, sound kuvar, prose, cd-kirjutaja!!! jne)... ja kõik hardware töötab super hästi.
2) on 2 korda kiirem, kui windows XP,
3) on poole võimsam kui Windows XP,
4) on kohe kaasas 100000000 korda rohkem softi kaasas, kui XP - hea nali on, et 2 cd-burnerit ka kaasas ja mõlemad ka töötavad. Lisaks veel digi kaamera soft jne.
5) programme tõmba netist palju tahad ja installimine on suht lihtne (kui kor loogikast juba aru oled saanud)... n. installisin juurde natscape_7, yahoo messengeri ja Openofiice..

Ühesõnaga pole põhjust nurisemiseks. Ma ei saa tõesti aru, mix peaks ostma Microsoft Windoosa..

Ja CG gurudele.... NB!: DreamWorks läks üle Red Hat Linuxile.. ja teevad kõik oma töö sea (ka photoshop + maya).. LOTR renditi Linux arvutites...
lähemalt:
Lord of the Rings films rendered on Red Hat Linux
http://www.stuff.co.nz/stuff/0,,1269747a28,00.html
DreamWorks Uses Red Hat Linux
http://www.linuxjournal.com/article.php?sid=6103&mode=thread&order=0

Papp
08-29-2002, 08:44 AM
Kas Linux'i installikad ikka ostsid? Mul siin tööjuures on ka üks uuenduste fänn, pidevalt räägib linux... linux...
Muide, Mayal on ka Linux'i versioon (mitte free).

ajuss
08-29-2002, 02:18 PM
... ja mis köige parem superhea 3d mudeldamise soft Mirai/Nendo kloon - wings3d on linuxile olemas juba oma synnist saati.
Pisike reklaam.
http://www.liakka.net/aaretemp/wingsr.gif
http://www.liakka.net/aaretemp/wingsp.gif
ja samuti wabalt saab Linuxile Mayat ja XSI-d. (ainult hästi varustatud serveritest)

Papp
08-29-2002, 02:27 PM
Kas kasutad ka Linux'id?
Küsimus ajussile.

Anton
08-29-2002, 05:05 PM
graafika programme linuxile on vist väga raske saada.
stickin vindoozaga.

Marko
08-29-2002, 06:50 PM
ei ostnud linuxi installikaid.. neid ei ole vaja osta..
linux on nagu IE või netscape.. võid osta CD peal või tõmmata tootjalt... mina tõmbasin Mandrake kodukalt 3 cd ja burnisin ise.. nii, et kasutan Mandrake linuxit.

Muide töötab very nice... ja iga päevaga paremini... ikka iga hommikul olen installinud uuesti :) .. sest öösel tuleb parem mõte, kuidas midagi tsisiti teha... Linuxi töö sõltub suuresti installimisest (selle omaduse tõttu meenutab vana head NT 4.. aga see on ka ainuke ühine omadus)... täna installisin veel 2 korda.. ja kui eile töötas asi Windows XP-st poole kiiremini, siis nüüd 2x kiiremini.

Muidugi täiesti uskumatu on see, kui ilus graafiline liides on (KDE) - õigemini kui impressiviks seda annab teha.. kui natuke themesid ja style tõmmata... aga ilus liides võtab muidugi ka ropult mälu... kui kõik optionid põhja lükata, siis alla 250 MB ei tasu proovida. kasutab Open GL ja menüüd fadevad ning on transparentsed (or something) ... ühesõnaga kui Bill arvas, et Windows XP on just oma ilusa ja lihtsa interface pärast nii vägev, siis ta pole ilmselt linuxi KDE ammu vaadanud... hmm ja muidugi desktopil on absoluutselt kõik muudetav.. näiteks nn taskabar asub mul üleval keskel ja ei ole äärest ääreni.... ehk millalgi õpin ka screenshoti tegema

Anton
08-30-2002, 12:21 AM
nagu filmis

Artur
08-30-2002, 06:30 AM
mix red-hati ei kasuta?

aga nuh.. maxi pole linuxile. ei tea kas photoshop on linuxile tehtud?

ajuss
08-30-2002, 07:23 AM
njet, ise linuxit ei kasuta
mul pole aega öösiti arvutit kruttida...
ja Linuxiga seda kruttimist piisab.
mul on kodus win2000 juba 3 aastat järjest peal ilma uuesti installimata.
massiina on kah juba nii vana et kui uue hangin alles siis vahetan mingi muu OPsysteemi peale- miks mitte linux'ile

aastatgune kogemus linuxist oli kyll ilgelt hea (mandrake 8 vist).
...aga vahest tahaks puhata ja mängida kah.
muidugi vöib dualbootida kui viitsida.
parem oleks 2 arvutit yhe monitori taga ja siis need oleks veel omavahel vörgus- pisike renderfarm.

kas macOsX'ile tehtud programmid töötavad muudes unix/linux systeemides?
kui töötavad, siis oleks programmide arv juba väga suur.
osX töötab pc raual kah. proovige

Artur
08-30-2002, 08:10 AM
hmm.. linuxit kasutan iga päev remote's läbi SSH. Nii.. fyysiliselt linuxi arvuti taga pole kunagi istunud veel.

ajuss
08-30-2002, 08:31 AM
mis on SSH?
kas sa foorumile swf supporti ei taha lisada? vöi on see liiast?

Artur
08-30-2002, 09:04 AM
SSH on Telneti turvalisem variant.

olen m6elnud swf peale ja isegi vist yritand miskit. eks uurin asja.

ajuss
08-30-2002, 09:30 AM
sellel foorumil saab insertida flashi
äkki on sellest abi
http://www.3dolphin.net/