PDA

View Full Version : fakeDOF

Artur
06-06-2007, 01:53 PM
imiteerin macro pilti. foto tehtud r6dult.

Artur
06-06-2007, 01:54 PM
erinevate fookuste blend

Papp
06-06-2007, 03:01 PM
Jopt! Väga huvitav... aga tülikas. Aga imitatsioon on täitsa, nagu legolandi pildistaks.

Anton
06-06-2007, 05:18 PM
väga huvitav indeed. ja mõnes mõttes nagu kinnitaks või piltlikult seletaks relatiivsust. trikk on nii autentne, et see ei saa olla täitsa võlts, vaid tõenäoliselt umbes selline pilt tulekski, kui kasutataks hiiglase(kalevipoja) optikat. kuidagi imelik on seda pilti vaadata, kui tead, et ta ei ole tegelikult macro. see harjumus näha macrosid on nii sisse juurdunud, et uudne ja harjumatu imitatsioon tekitab ajus lühise. kuigi olen näinud seda tehnikat varemgi, ometi tundub, et pole siiani sellega harjunud. vanaks hakkan jääma.

igatahes võime näha milliseid pilte lilliputi maailmast tänapäeval teeks gulliver.

Artur
06-07-2007, 09:09 AM
tegelikult ega ta päris siuke ei tuleks.. puudub fookuse ruumilisus. postid näitex, peaksid olema oopis erineva tervasuga kui pixlid nende ymber. Midagi oleks v6imalik teha zbuffer (or depthmap) maskiga aga see tähendab kogu tänava 3d mudeldamine.

Aga mul selline idee.. et 1 pika säriaja jooksul, liigutada kaamera m88da spiraalset trajektoori et imiteerida suurt läätse. Kunagi tehti 3D's softshadows sedasi - spotlight liikus motion-blurriga 1 frame jooksul imiteeriva valgusallika raadiusel.
K6ige lihtsam katsetus oleks kaamera riputada n88ri otsa ja pildistada lage kus n88riots oleks fookus.

Artur
06-07-2007, 09:14 AM
muide.. HDRI blurimine peaks saavutama samasuguse effekti (nagu mu fake DOF pilt). 1 piksli valgus v6ib nii tugev olla, et blurimise ajal ylevalgustaks k6ik oma naabrid