PDA

View Full Version : igavikuprojekt jätkub...

ajuss
09-25-2002, 08:42 AM
tegin wings3d foorumi jaoks screenshotte oma mudelist,
wireframe ja smooth.
proportsioonidega olen yldiselt ise rahul.
muret tekitavad minule rohkem jäsemete liitekohad: ölavöönd , pölved, kyynarnukid jne.
kui need saan korda siis asun tekstureerima maxis.
www.geocities.com/ajuss_jassak/index.html

Papp
09-25-2002, 10:43 AM
Nojah, kunagi tulevikus vist saad elutöö preemia. (hi-hi).
Anton enne kui alustada 3d mudelit arvuti abil, valmistab mudeli plastiliinist või miski selle sarnasest savist. Nii et enne käsitsi ja siis 3d-sse. Ei tea, kas kõik teevad nii, või ma reetsin Antoni saladuse.

ajuss
09-25-2002, 11:58 AM
plastiliin?
siis ma ei saa kunagi seda värki valmis.
eks pro-d teevadki enne mudeli. väjemalt lucase tyybid.

ma ise yritan vaadata anatoomia raamatut ja siis joonistan peast asja paberile ja siis tsekkan mis läks metsa.
kui vötan raamatu arvuti körvale, siis reeglina unustan seda vaadata.

oma tähelepanek on see, et kui ma enne elavat modelli olen joonistanud, siis proportsioonidega eriti probleeme pole olnud. Täiesti teine asi on joonistada peast. peast joonistades tulevad ebatäpsused mötlemises paremini välja. Vähemalt minul.
olin täiesti shokeeritud kui yritasin esimesi kordi anatoomiliselt korrektset mehikest joonistada.

Papp
09-25-2002, 12:14 PM
Ehehee, se jutt läheb minust mööda. Ma ei oska joonistada, ega maalida. Ei tea, kust mu lapsed on pärit. Välimusest on küll mingi geneetiline seos vist. Selle mul ongi need 3d stuffid lihtsalt mängimiseks. Selleks et teha inimkeha maxis või ükskõik millises 3d-s peaks ikka oskama esialgu kujundama seda kasvõi paberil... Ja mida pole antud, seda pole... :-(

ajuss
09-25-2002, 01:04 PM
papp, sa pole lihtsalt proovinud.

Papp
09-25-2002, 02:37 PM
Olen, olen. Füüsika tudengina (väga ammu) üritasin olla omaarust sürrealist. Siis sain aru, et meistriks nigunii ei saa, ja jatkasin füüsikaga.

ajuss
09-25-2002, 03:12 PM
jaa, ... ja Leonardo da Vinci oli midagi sarnast. Algul öppis kunstnikuks ja siis sai temast insener ja palju muudki.

keep the faith ja use the force ja never give up

Papp
09-25-2002, 03:24 PM
:-))) Tänan, väga peen (jäme) kompliment! Ega ma unistasin ikka mitte nii kõrgele tõusta... Kasvõi midagi Dali moodi oskaks teha...

ajuss
09-25-2002, 03:36 PM
kas solvasin?
...tahtlikult igatahes mitte.
hindan väga körgelt inimesi kes suudavad möelda ja konstrueerida midagi. See on puhas looming.

joonistamine on ju kah konstrueerimine, lihtsalt käe liigutused toovad sinna juhuse-elemendi mis teeb selle "kunstiks"

lasereid möeldes/tehes teed sa rohkem loomingut kui enamus kunstnikke pilte tehes.

Papp
09-25-2002, 03:51 PM
Ei, mingil moel mitte solvanud. Lihtsalt poiside kõrval nende käeliigutuste vallas, kus nende liigutuste result on ilus (meisterlik) pilt, ma olen äpu. Rääkimata suurmeistritest. Ega see ei tähenda mingit alaväärsust.

Artur
09-25-2002, 03:53 PM
da Vinci oli tegija.. Einstein polnud pooltki teda

Artur
09-25-2002, 03:54 PM
muide mina juba ammu ei oska joonistada. kui aasta harjutada siis ehk tuleb tagasi

Papp
09-25-2002, 04:16 PM
No nüüd siputavad kõik oma pähe tuhka! Artur valetab!

ajuss
09-25-2002, 04:23 PM
Artur kindlasti ei valeta, aga liiga enesekriitiline on kyll.
jonnamine sujub köihge paremini siis kui seda pidevalt teha.
tuleb pikem paus sisse - tulemused langevad. nagu spordis. - vormi on siiski önneks suht kiiresti vöimalik taastada.
pausid on tegelikult head.
ilma pausideta tehes tuleb nn, stamp.
stamp on paha asi. see on sama mis rutiin, mis rikub loomingu.
Näiteks et iga kord joonistust alustades alustad varvastest. See paneb mötlemise kinni.
Pildid hakkavad muutuma liiga sarnaseks ja igavaks.

ok, löpetan teooria.

ps. sellest stambist rääkis mulle kunagi jonna öps.

Artur
09-30-2002, 08:16 AM
vormi saab t6esti kiiresti tagasi. Peale 6 aastast pausi läxin siin joonistamise klassi (alasti plixe joonistama).. nu ja asja sai paari päevaga tagasi käppa.