PDA

View Full Version : 12.09.07

Margus
09-12-2007, 06:48 PM
Siin siis mõned hullud pildid millega absoluutselt rahul ei ole.
Minu vabandused on järgmised.
1.Keskpäevaks oli aeg pantud pildistamise jaoks.(seda ei lase enam juhtuda)
2.Pidin näitlema pro fotograafi kes sitaks seda tööd teinud (kukkus ok välja vist)
3.Sisemuses sabistasin siiski liiga palju ja see mis valguse kohta olin endale selgeks teinud oli seal ununenud aga firma on rahul ja luban et parandan ennast :)))
kriitika on väga väga teretulnud,luban et ei solvu :)

Margus
09-12-2007, 06:51 PM
ja veel mõned

Papp
09-12-2007, 07:04 PM
Tavalise tehnika jaoks interjoorid on mumeelest OK. Tunduvalt mahlakamad tuevad, kui teha selles moodsas HDRI ja p@rast ToneMaping. Ex kunagi proovid. Kui viimane pilt on reklaam, aga mitte Gunst, siis liiga lai nurk. Niukest k6verad maja ma kyll ei osta. Kolmas altpoolt on normaalne real estate reklaam. Paremat k@tt on bassein? V6iks nagu rohkem seda ette tuua.

Margus
09-12-2007, 07:16 PM
Sa peaks weekendil mulle külla tulema ja õpetaks seda HDRI asju.
Kõvera maja pildi jaoks pani agent ise sellise nurga et aeda oleks näha,
kõver on kole jah.Sõidan hommikul mööda sealt ja ehk klõpsan mõne pildi juurde.
Thanks

Papp
09-12-2007, 07:55 PM
K6vera maja kohta veel - see must muru esiplaanil ei kustu ostma seda maja.

Margus
09-12-2007, 09:47 PM
Thanks veelkord,taas nõus ja võtan midagi ette.
Ja niimoodi saabki minust pro :)

Artur
09-12-2007, 11:39 PM
HDRI peaks nad huvitavamaks tegema jah.. teine v6imalus on ND filtriga pikema s@riajaga pildistada

Artur
09-12-2007, 11:55 PM
v6i veelgi parem... ma teex pilte 6htul

Margus
09-13-2007, 12:32 AM
jepp,õhtul tõesti peab tegema aga sellest ND filtrist räägiks sinuga pikemalt.
Thanks Artur

Artur
09-13-2007, 04:17 AM
interior HDRI intro
http://www.imagematics.com/Resources/Interior_photo1.htm

ja niisama surfates v6ib leida paris palju
http://www.all-things-photography.com/introduction-to-property-photography.html

ND on lihtsalt neutral density filter. sellega saab heledas ruumis, suure ava ja pikema s@riajaga, v@rvikamad pildid teha... ma arvan:)

Papp
09-13-2007, 05:28 AM
Interioorile suur ava ei sobi vist. Klient tahab n@ha detaile.

Margus
09-13-2007, 06:24 AM
see jah kõige asjalikum tundus olevat,seal mu põhiteadmised momendil.
täna olin jamas,oli vaja vee vaate pilti katuselt teha,minu 16 35 lensiga pole see kuidagi võimalik ,nojah siis kraapisime kopikad viimased kokku ja tarisime 70-200f/2.8L IS USM koju.Hea et Egon ronida oskab,tema oli katusel ja mina all vist

ajuss
09-13-2007, 08:03 AM
Pole viga pildid,
sees pildistamisega on alati see jama, et väikseid valgusallikaid on väga palju.
Ja need köik erinevat värvi, kui sellele lisandub aknast tulev kylm valgus....
Mis filtrid sul optikal praegult on?
Sa vöiksid proovida flashidega.
Ma olen vahest pildistanud interjööri kaamera peal oleva flashiga, flash suunatud lakke (ei jää suuri varjusid), vöi selja taha suure valge seina peale. Effekt on parimal juhul super hea. Ja mis parim värvid on yhtlasemad.
Tasub proovida.
Sama väljas pildistades, kasuta välku, et varjusid natuke hajutada.

pildil nr. 2 oleks näit. vöinud pann slave-flashi valgustama terassi.

Yldiselt on nii et fotograaf paistab professionaalsem kui tal on hästi palju aparatuuri kaasas: kohver suurte välkudega, statiivid jne.

on sul kaameral tross - see juhe millega saad pildistada kui on pikad säriajad?

on su 5D-l patteripack? Ma ostsin selle ja pea muretsema et aku terve päeva jooksul tyhjeneb. Peale selle on sellega hea pystiseid pilte teha.

Minu meelest köögi, magamistoa ja see viimane pilt on väga pro!

Margus
09-13-2007, 08:53 AM
Tjaah,lohutada oskate te hästi :)Thanks muidugi.
Pole suutnud leida ei UV ega cir-polarizing kuna 82mm mõõt ja Super Pro 1 peab wide angle lensi(16-35) jaoks olema,nii et pole midagi.
Mul on kaks välku standi otsas ja transmitter mis käsu annab kaamera küljes ja siis selline asi http://dragonimage.com.au/product.asp?id=584 .
Seda trossi veel pole,kasutasin seda 10 sekundi võimalust.Battery Grip on olemas ja kaks akut kah sees,minu arust nad üldse ei tühjene.
Ühe maja pildid ka üleval juba,nemad ise valisid ja kõver maja ikka peapildiks pandud,eheee kuigi käisin hommikul ja tegin enda arust palju paremaid.
Selle sain selgeks et ainuüksi lugemisest pole kasu,peab ikka reaalselt katsetama ja eks sabistasin ka mõtetult palju.Uuele 70-200 lensile sain uv ja polarizing filtrid.Thanks oma arvamuse ja hea nõu eest.