PDA

View Full Version : maya pingviinule

ajuss
10-18-2002, 12:57 PM
pingviini söpradele oleks selline link
ftp://63.236.7.120/_vti_pvt/.%20aux/1/2/2/1/1/5/2/MAYA4.5_LINUX/

ps. ylespoole liikudes leiab sealt win versiooni ja muud nänni.

Papp
10-18-2002, 01:32 PM
Meil siin vist on ainult Marko pingviiniga suguelu elanud. Resultaat on niuke et väga ammu ei kuule ega näe vaesekest. Kuidas XP on?

ajuss
10-18-2002, 01:57 PM
normaalne vist...
normaalne koduseks kasutamiseks kui peab arvutit jagama naisega kes pelgab liiga kövasti klaviatuuri nuppudele vajutada. :-). Lahe on see et kui teine tahab oma maili tsekata vöib ta paralleelselt sisse logida nii et minu dokud on lahti jne.
xp vötab palju ruumi 6 gigaselt kövakettalt. rammi vötab ainult 85 mega. Kui interfeissi viled maha vötta saaks vist veel vähemaga hakkama. Kinni pole jooksnud ja yldiselt igati tipp-topp.
igasugused digikaamerad ja skannerid vötab sujuvalt omaks.
yritän arvutit rämpsuvabana hoida ja vöimalikult vähe tviikida. mul on loll komme igast asju katsetada ja asjad vaikselt peesse keerata. önneks ei ole aega mängida:-(

ja peaaegu unustasin-käivitub sigakiirelt. Vanasti käisin köögis vöileiba tegemas enne kui win2000 ennast sisse logida lubas.

ajuss
10-18-2002, 02:00 PM
kas marko on maya- vöi softimage user.
ilmselt on suguelu hea- muidu ta kirjutaks siia tihemini.

Papp
10-18-2002, 02:18 PM
Ehhehee... Marko on vandeadvokaat. Lapsed kasvavad kiiresti vanaks. Marko on minu poegade lapsepõlve sõber.

ajuss
10-19-2002, 12:08 PM
tohoh,
mis teda linuxit kasutama sunnib?

lastest rääkides
minu oma õpib vaikselt käima(10 kuune)
areneb kuradi kiiresti. ise omandan aga uusi asju järjest aeglasemalt.
oma mehikest olen mudeldanud peaaegu sama kaua, aga animeerimiseni pole jõudnudki.:-(

Artur
10-19-2002, 12:37 PM
marko oli karvane ja suur häkker.. nyyd siis lipsuga seadusemees kellel juhtuvad vahel posthäkerluse flashbackid... nu ja hiljuti oli yks hoog kus installis masinatesse 10 x yle linuxit:)

oli ka periood kus softimagega väänas asju.

Marko
10-21-2002, 03:40 PM
Karvane olen ikka. Linux hea vabavara. Ise läxin ammu tagasi XP-le (kuna on litsents olemas ja vähem probleeme dokumentide compatiblelisusega) Aga uutele kontorisse ostetavatele arvutitele enam kulutusi tarkvara osas ei tee ja kõik töötajad sunnin Linuxit ja OpenOfficet kasutama.

Nemad võivad natuke rohkem vaeva näha dokumendihaldusega. Mina ei viici.

Ühesõnaga kogemus positiivne.

Anton
10-21-2002, 04:10 PM
:)

Artur
10-23-2002, 12:15 PM
kle anton.. mul yks s6ps läks sinna Beepsi tööle ja seal jookseb Maya Linuxitel. SGI masinad. Maya pidavat linuxil pidevalt crashima :(

Anton
10-23-2002, 03:32 PM
hehehe. kild. paras.

Papp
10-24-2002, 02:38 PM
Hakkan uurima Maya'd , sest: (see pole muidugi väga värske uudis)

http://www.creative-3d.net/newsviewer.cfm?NewsID=458

MentalRay pole praht!

Artur
10-24-2002, 03:20 PM
mayal on alati mental ray tugi olnud. maxil on kah päris hea suhtlemine sellega.

..ning ta vist alati tasuta olnud nii mayale kui ka maxile... sama tasuta nagu maya ja max ise :-)

aga mental ray on t6esti väga v6imas asi. enamus vilmi effectid vist sellega renderdatud.. kui just mitte rendermaniga. ma ei tea ainult kui kiire ta on.

Papp
10-24-2002, 03:38 PM
Max'iga mul ei õnnestunud mentalis head pilti saada. Ei oska. Kui render on "sisse ehitatud" asi käib kuidaski lihtsamalt. Nagu näiteks XSI's sama mental... Aga hind mind ei hirmuta muidugi. Parr tuhat $ siia, paar sinna - mis vahet. Hi-hi.

Artur
10-24-2002, 03:45 PM
Originally posted by Papp
Aga hind mind ei hirmuta muidugi. Parr tuhat $ siia, paar sinna - mis vahet. Hi-hi.

jajah... isegi siis kui tegemist vaid huviga

ajuss
10-25-2002, 06:29 AM
A!W on tegemist, et ennast vöistlejatega "ametlikult" samal tasemel hoida. Selleks on veil vaja mr-i kui "tasemel renderdajat".
kuulu järgi mr pole kuigi kiire aga kindlasti on ta optimeeritud renderfarmidele. Seda ma ei tea kuidas näiteks vRay vöi Finalrender renderfarmis töötavad- kui yldse.

tegelt ma ei tea midagi, lihtsalt natuke lugenud siit ja sealt

ise installisin vRay Free versiooni. Normaalne on.

ajuss
10-25-2002, 06:36 AM
siit saaks 3giga öppevideoid maya öppeks
http://djinn:animatio@wxx.gnomononline.com/members/movies/

ajuss
10-25-2002, 07:03 AM
papp,
enne kui hakkad mayat öppima
tömba uus Cinema4D 8 ja houdini 5.5
ftp://up@ftp.itfree.net/%C8%ED%BC%FE/3D%C8%ED%BC%FE/

ps. kui linkide panemine on ebasoovitatav siis löpetan ära. aga see on ju lihtsalt link. ..tegelikult me köik kasutame legaalset tarkvara.

Papp
10-25-2002, 09:04 AM
Eeee! Uus Cinema mul juba installitud ja "testitud". See pisike jääb ikka mu lemmikuks. Seal on sisseehitatud finalrender, kiire ja mugav. Materjalid ja valgustus on lihtsad ja arusaadavad, parim import-eksport. Väga hea Euroopa töö. Sama nagu autod. GM või Ford Mustang on vinge aga hea väike mersu ikka kindlam.
Torkisin ka Houdinid - jätab tunde, nagu puzzle arutamine. Vist nõuab harjutamist ja manuali lugemist, mida ei viitsi teha.

Papp
10-25-2002, 09:12 AM
Aga lingi eest aitähh! Seal on ka Cinema manualid. Väga hea. Kasvõi enne ütlesin et helpi ja manuaale ei loe, Cinema oma ikka vaatan. Vot nii!

ajuss
10-25-2002, 09:17 AM
sa oled köike proovinud.
kas realsoft 3d-d oled kajh proovinud.
sommide tehtud proge. Sellest ilmus just uus versioon.
seal galeriis on kah suurendusklaasipilt.
minu arust see ei suurenda kyll midagi...

http://realsoft.com/gallery/v45/magnify.jpg

Papp
10-25-2002, 09:25 AM
See sommide proge on väga meeldiv. Mul oli mingi demokas. See suurendusklaas illustreerib caustics'id, seda valguse fokuseerimist. Selle nurga all ta ei suurenda, ei paista läbi. Nii et nats viltu demo lihtsalt. Realsoftis vist on väga hea render. Ootan, kui spetsid teevad rohtu selle proge "ravimiseks".

ajuss
10-25-2002, 09:48 AM
tegelt peaksin oma tähelepanuvöimet kontrollima. ma otsisin suurendust varju seest :-)
olen korra downloadinud ja proovinud
oli ilgelt keeruline interfeiss.
aga hind on hea - 700 taala
ja linuxi versioon oli veel odavam 300 vist. + sisaldab köiki pro omadusi. Nende kasutuskölblikus on muidugi vaieldav asi.

Papp
10-25-2002, 10:11 AM
Ah, nagu Artur mainis, mind ültse ei äiri hind ka siis, kui softi tahaks ainult proovida. Kas ta maksab 100 või 1000, noh ka 50000 - õiget fänni need numbrid ei hirmuta! .-)
Me vist kaldusime Mayast väga kaugele!

Papp
10-28-2002, 10:39 AM
Ülalmainitud ftp-sse on pistetud XSI 3.0. Väga vinge. Ja ühendus on kiire.

ajuss
10-28-2002, 11:39 AM
ma ei saa enam ftp-desse sisse.
ftp proge pole enam kuu aega kasutada saanud. Mingi kuradi vastik firewall on tekitatud.
Browseriga vahepeal sain ja sedagi vaid netscapega.
Igasugused p2p'd keelati juba ammu.
Tänasest keelati hotmaili kasutamine ära. Hyvästi chättimine...:-(
Kurat, see on juba inimöiguste rikkumine.
Varsti ei lubata enam midagi teha. Ainult tööd, tööd, tööd....
peab hakkama uut töökohta otsima

ajuss
10-28-2002, 12:00 PM
viimane XSI 3 on RC 3
tsekkan seda siis kui final on väljas

Papp
10-28-2002, 12:04 PM
RC 3 vedeleb hiinas Hotline serveris. Lubavad ainult ühe faili kaupa laadida. Ei viitsi.

ajuss
10-28-2002, 12:37 PM
Hotline serveris?
mötled sa seda imelikku värki mis töötab Hotline clientiga. Proovisin seda kunagi.
viskas ennast kogu aeg välja.
muidu oleks Itaalias yks Spartacus kellel on selline Hotline server( :-),
kes matkib Robin Hoodi) kellel on köige vöimsam 3d/video pirasofti andmebaas.
kusjuures köik maci ja linuxi proged. ma tömbasin sealt kunagi Mirai.

Papp
10-28-2002, 01:23 PM
Jah, seesama Hotline client. Aga Spartacus on surnud :-(

ajuss
10-28-2002, 01:41 PM
ongi nii, just tsekkasin ise kah. :-(
aga kindlasti synnib neid veel.

ajuss
10-28-2002, 01:43 PM
ja ei vötnudki kaua aega uue leidmine
http://www.goldenvelocity.com/forums/showthread.php?s=&threadid=535

Papp
10-28-2002, 02:22 PM
Ahaa, ftp ei lubata, downid selle ste.. streamiga va?
Muide, sealsamas sinu üleval mainitud aadressil juba rippub ka RC3. Selle XSI oma.

ajuss
10-28-2002, 02:57 PM
streamload on jama. Laseb yhelt accountilt tömmata 50mega nädalas. Accounte vöib muidugi teha palju, aga ikkagi....
tegelikult yritan end vöörutada tömbamisest ja selle asemel midagi kasulikku teha. Siiamaani pole önnestunud :-(
XSI on minu kasutuses olevatel masinatel önnetult aeglane. Muidu ta mulle meeldis kyll.