PDA

View Full Version : textuuride kypsetamisest

ajuss
10-28-2002, 08:33 AM
olen nyyd ilgelt vaevelnud mappimisega.
see vötab isegi rohkem aega kui mudeldamine. mitu korda olen tahtnud uue mudeli teha, aga ei...
hakkan vaikselt asjale pihta saama.
vöiks aega rohkem olla...

nyyd olen siis nii kaugel et mingisugune mäpp on ja malelaud joonistub nahale suht normaalselt.
kuskil oli tutoorial kus saadi tekstuurimiseks pilt nii et määrati objektile vertex color map>suunati paar valgust> siis tehti assign vertex color to obj> ja tehti texporter.
proovisin, tulemus on tekstuuri pöhjaks ilgelt hea.

kuidas veel sama tulemust saada?
Artur kuidas sina seda teed?

Artur
10-28-2002, 09:29 AM
textuurimine tavaliselt v6tabki rohkem aega kui mudeldamine.. mitu korda rohkem.

aga see sinu kirjeldatud mappimine on päris huvitav. ise olen lihtsalt texporterid kasutanud nii nagu ta defauldina on. seda "paintimist" saab teha ka DeepPaint3Dga ning siis mudelile peale joonistaud map'i maha saveda ning photoshopis edasi nikerdada.

ajuss
10-28-2002, 09:34 AM
olen siis vist öigel teel.
tekstuuride bake'imine on veits nagu moesöna. Vertex bake on vist ainuke mis mäxil töötab. Tavaline bake ei kasuta ise tehtud map koordinaate vaid aretab need ise. St seda saab siis kasutada ainult lihtsatele objektidele.

see vertex bake tutoorial:
http://www.bobotheseal.com/tuts_vertex_bake01.htm

Anton
10-28-2002, 09:41 AM
korraliku animatsiooni valmistamise käigus "mudeldamine" on jah põhimõtteliselt sama lihtne tegevus mis pannkoogi küpsetamise protsessist panni panek pliidile.

Papp
10-28-2002, 10:35 AM
Nende tekstuuride õige paigaldusele mul ka aitas väga DeepPaint3d. Muidu läks viltu pidevalt.

ajuss
10-28-2002, 11:26 AM
deep paint mul on, aga eriti ei tahakski seda kasutada.
ui oleks tegemist tööga ja kiirus tähtis - siis ehk.
öppimiseks on minu arust hea teha asjad maxis endas.

Papp
10-28-2002, 11:30 AM
DeepPaint aitab siduda tekstuurid koordinaatidega. Edasi tuleb ikka teha photoshopis või kusagil. See sidumine on minu jaoks igatahes tume mets. Deep teeb selle töö nagu automaatselt, pole vaja süveneda probleemi.

ajuss
10-28-2002, 11:46 AM
vaeval et deeppaintki sitast saia oskab teha :-)

ma näen asja nii, et viga on mu mudelis mis on ajuvabalt mudeldatud.

Anton
10-28-2002, 12:25 PM
DeepPaint on sama palju mäppija kui Poser 3D programm.

FalconDesign
11-03-2002, 06:21 PM
Tekstuuride pealepanek mul eriti aega ei võta, aga tekstuuride ja materjalide tegemine (pean silmas ikka midagi enamat kui tavaline tiletud tekstuur, inimene jms) võtab ikka päris kopsaka osa kogu protseduurist.