PDA

View Full Version : Neandertaallane ja meie

ajuss
11-01-2002, 08:45 AM
Paarist dokumentaalfilmist inspireerituna innustusin neandertaallastest.
Teadlased vaidlevad selle yle kas neandertaallased segunesid homo sapiensiga vöi ei. Mina pooldan seda et segunesid. Peale selle oli uus minu jaoks see et neandertaallane ei olnudki loll-karvane-musklimees, vaid peaaegu sama intelligentne kui homo sapiens.
kuna segunemine toimus päris ammu siis tänapäevainimesel neandertaallase välimusele omaseid jooni on vähe, aga neid siiski esineb, kuigi mitte köiki korraga. Kui panna need kaks nägu kokku saaks täiesti tavalise tänapäeva-inimese.
http://www.anth.ucsb.edu/projects/human/
http://sapphire.indstate.edu/~ramanank/

ajuss
11-01-2002, 08:49 AM
skeleti vördlus
sellest pildist jääb mulje, et neandertaallane oli lyhem. Tegelikult oli hoopis pikem.
"One striking difference is that Neanderthals were bigger than modern humans and had larger brains. "

Artur
11-01-2002, 03:56 PM
et siis 2 intelligentset olendit arenesid kahest erinevast "ahvi" liigist ja pärast olid v6imelised segunema? V6i yhest liigist arenes 2 erinevat intelligentset olendit?

ma pole kyll eriti asjaga kursis aga kui nad t6esti segunesid siis aborigeenid ongi need järglased:)

...natuke teemast k6rvale aga kristlasega sellisel teemal kyll pole v6imalik rääkida :( Nende arust ahvist inimeseks arenemine, miljonite aastate vältel on täielik absurd... samas kui nende endi silmi all 1raksed suudavad areneda inimeseks 9 kuuga.

ajuss
11-04-2002, 07:55 AM
neandertaallane ja tänapäeva inimene (cro-magnon inimene) pölvnevad samast ahvist aafrikast, 500 000 aastat tagasi nende areng hargnes, yhest harust arenes neandertal ja teisest cro-magnon.
neandertal rändas pöhja-euroopasse ja aasiasse mingite jääaegade vahepeal ja jäi sinna "löksu". Neandertal arenes koos teiste sinna varem sattunud homiididega. Viimase jää-aja taandumisel (u. 35 000 aastat tagasi) leidsid cro-magnonid tee aafrikast euroopasse ja aasiasse. Eksisteerisid samadel aladel kui neandertalid. ja 10 000 aasta jooksul kadus neandertal. selle pöhjuseid on leiutatud igasuguseid.
targem tappis lollima, uus viirus jne. minu arust köige parem teooria on see et neid asju juhtus köike, kuid kaks liiki segunesid kah mingil määral. Cro-magnone oli palju rohkem ja nad lisandusid kiiremini, elasid suuremates klannides. Euroopas olevat olnud 35 000 aastat tagasi neandertaallaste populatsioon alla 10 tuhande isendi. Klannnid olid väiksemad kui 10. Segunemine toimus ja ja aja jooksul nörgem geen hajub. Evolutsioon.
Paar aastat tagasi leiti Portugalist 25 000 aastat vana 4-aastase lapse luustik. Pooled luustikku tundemärkkidest olid inimese ja pooled neandertaallase.