PDA

View Full Version : Perpetuum Mobile II

Papp
11-18-2002, 08:59 AM
Animeerimine on piin. Sellepärast alustasin seebika tegemise. Nimi PM (perpetuum mobile). Siin on teine seeria:

ajuss
11-18-2002, 09:46 AM
see on ju ilgelt lahe
eelmine oli hea, aga see on veel parem

Papp
11-18-2002, 10:18 AM
Nojah, thanks komplimendi eest. See on palju lihtsam, panin magama ainult ühe päeva. Niukeste mehanismite modellerimine Pro/E-s või mõnes teises engineering proges on palju lihtsam, mis 3d programmis.

ajuss
11-18-2002, 10:52 AM
geniaalsed asjad on lihtsad asjad
mis möttes inseneri proge kergem mudeldada? Milles vahe?

aga renderdasid Cinemas?

Papp
11-18-2002, 11:14 AM
Eks vist harjumise asi. Ma ei saa aru, kui mõõdud on niukesed ebatäpsed, ja ka kokku pandakse mehanism inseneri proges TÄPSELT. See on mulle arusaadav.
Renderdasin Cinemas. Kõige kiirem render igatahes. Proovisin ka XSI-s, kus on MentalRay 3 - umbes kolm korda aegalasem!

ajuss
11-18-2002, 11:38 AM
kas proE on puhas nurbs-mudeldamine?

raske uskuda, et mental ray on nii aeglane. vöimalik et sul on mingid settingud nii et mray mötleb kauem, isegi visuaalselt midagi rohkem vöi ilusamini ei tee. Veel vöib see oleneda masina ressursidest. XSI vötab juba tyhikäiguga palju masina ressurssidest.

Papp
11-18-2002, 12:45 PM
Ei, Pro/E ja teised on niukesed solid modellerid. Vahe on umbes nagu vektor ja raster graafikal. Solid modellimises kera jääb keraks ükskõik millisel zoomimisel. Ja keha on tervik, mitte moodustatud pindadest. Polygonid tulevad exportimisel.

Rendisin Cinemas, MentalRay ei ole aeglane, lihtsalt finalrender on kiirem. Kiirus XSI-s ei peaks masinast sõltuma - mul on 1,5 P4, mälu 526 M, XSI ei koorma seda üle. Muidugi rendimisel processor on 100% hõivatud.

Artur
11-19-2002, 05:41 AM
tohoh vidinat! väääga sheff! kas plaanis m6ni ka valmis teha? Renderdused näevad kyll väga ilusad välja.. cinema rules.. vist.

FalconDesign
11-19-2002, 05:54 PM
Originally posted by Papp
Ei, Pro/E ja teised on niukesed solid modellerid. Vahe on umbes nagu vektor ja raster graafikal. Solid modellimises kera jääb keraks ükskõik millisel zoomimisel. Ja keha on tervik, mitte moodustatud pindadest.

Kas see pole sama nagu Spline'st moodustatud kera maxis, ka ei ole seal pindu ega midagi... Ma võin muidugi lambist praegu panna... On see nii Artur?

Anyway, see on jah lahedam kui teine. Mis sa tuled ise nende disainide peale või?

Artur
11-20-2002, 12:20 AM
Originally posted by FalconDesign

Kas see pole sama nagu Spline'st moodustatud kera maxis, ka ei ole seal pindu ega midagi... Ma võin muidugi lambist praegu panna... On see nii Artur?

Anyway, see on jah lahedam kui teine. Mis sa tuled ise nende disainide peale või?

jep... umb sama mis NURBS. v6imalik et ongi NURBS.

Papp
11-20-2002, 09:01 AM
Solid mole nurbs. Solid on solid. Solid pole pind. See on tervik keha, seest täis materjali, ja kui puurin auku, pole vaja kasutada boolean'i. Vahe on niuke nagu Illustrator ja Photoshop. Mõnes mõttes...
Aga need perpetuum mobile projektid on lihtsalt tehnika ajalugu. Nats disainitud.

FalconDesign
11-20-2002, 01:03 PM
Märkasin üht imelikku asja pildil. Absoluutselt kõik kruvid on ühtepidi... Ega see päriselt nii olema pea ju?

Papp
11-20-2002, 02:00 PM
Ma ei viitsinud neid pöörata. Kui teed koostis mehanismi Pro/E-s, niukesed operatsioonid nagu ühesuguste kruvide paigutamine ühesugistesse aukudesse on automatiseeritud, arvutil ei jätku fantaasiat neid suvaliselt pöörata.

Artur
11-21-2002, 07:19 AM
ma mäletan midagi sellist nägin Moskvas muuseomis.

aga kas sa uurisid neid asju eelnevalt kusagilt kodulehelt v6i lihtsalt hea mälu?

Papp
11-21-2002, 08:50 AM
Need perpetuum mobile projektid on lihtsalt meeles sellest ajast, kui noorena (lapsena) lugesin populaarset kirjandust füüsikast ja tehnika ajaloost... Need on üldtuntud. Kui saavad otsa, vaatan ringi. Tahan teha pika seriaaali...

Papp
11-21-2002, 10:42 AM
Vaadasin interneti. Selle PM leiutas vist Leonardo da Vinci: