PDA

View Full Version : Universumi paisumine

Artur
06-27-2001, 12:49 PM
Kuule marko.. ma lugesin artikli Time ajakirjast sellest mida sa nägid just Discoveryst. A'la "must energia" (mingi ~60% kogu universumist) kiirendab paisumist

Marko
06-27-2001, 07:03 PM
Ma ostsin ka nädalavahetusel time ajakirja ja lugesin sealt lisaks. Päris hästi oli seletatud. Üldiselt suht masendav tulevik, sest sellest nagu ei kujuta inimesi küll kuidagi jagu saavat. Ühesõnaga life on pontless - ei tegelikult life point on fun ja pidu:)

Anton Vill
06-27-2001, 07:10 PM
Mina olen maailma keskpunkt

Artur
06-28-2001, 07:27 AM
>Üldiselt suht masendav tulevik

otot.. miks ta nüüd masendav ja pointless on? Kui ta tõmbuks tagasi kokku, siis oleks kindel lõpp sellel universumil. Kui ### triljonite aastate pärast on inimene veel elus ning sama loll nagu praegult (peab fyysiliselt eksisteerima v6i loodusest s6ltuma) siis isegi sellisel juhul on võimalik ehitada mingi laev ning seal pesitseda... vaatamata sellele, et k6ik lendab laiali. ongi hea, ruumi rohkem.

>nagu ei kujuta inimesi küll kuidagi jagu saavat

kui praegult on inimesel piisavalt oskusi kogu planeedi hävitamiseks, siis selleks ajaks oskab ta ka universumiga mängida.

Anton Vill
06-28-2001, 04:13 PM
oi , artur sa oled niiii... tark. Ma armastan sind.

Marko
06-28-2001, 04:14 PM
Ei, kui ta siis veel selline loll on, kuidas tal on siis võimalik ehitada selline laev. Universumi lõpu point selle hiljutise avastuse valguses on et kõik lendab kiirenevalt laiali ning lõpuks enam aine ei pea vastu ja kaob... jääb tühjus.. inimesel pole enam millestki laeva ehitada, sest inimene ise ka lendab lõpuks ribadeks ja elementaarosakesed kaotavad kiiruse tõttu eksistentsioinaalse omaduse.. järgi jääb nn lõpmatu 0. Ja kui ta isegi suudab mingi laeva ehitada, siis millest ta elab ja millest ta oma laeva "remondib"

Pointlessi all ma mõtlesin seda, et kui universum oleks hakanud kokku tõmbuma, siis oleks tegemist tavalise gravitatsioonijõuga. Ja kui inimkond piisavalt areneb, siis võix ta ehk suuta gravitatsiooniga manipuleerida e. peatada kokkutõmbumise. Aga selle uue avastuse esemeks on mingi müstiline ja eriti powerful Dark Energy, mis on meile absoluutselt tundmatu jõud ja mis on nii powerful, et lükkab olenemata eksisteerivatest gravitatsioonijõududest universumit kiirenevalt laiali ja kusjuures oma energiat saab ta ruumist mille ta on universumiga hõivanud e. mida suuremaks universum paisub seda võimsamaks see jõud muutub. Kahtlen, et inimkond kunagi jõuab sellele järele.

Anton Vill
06-28-2001, 05:24 PM
te ajate mõlemad mõtetut juttu.

Artur
06-29-2001, 02:49 AM
minu arusaama järgi jutt lõppes sellega, et universumi jäävad vaid mustad augud ning mõned üksikult hõljuvad aatomid, mille omavaheline kaugus on sama mis praeguse universumi läbimõõt. Kuigi alguses jäi mul sama mulje, et kõik kiireneb kuni valguskiiruseni ning laguneb. Enivei.. sinna on aega rohkem kui triljoneid kordi meie universum on eksisteerinud ning selleks ajaks on inimene midagi muud.. võimalik, et individuaalsed Jumalad oma universumites. Eelkõige on probleemiks päikese suurenemine, kokkupõrge mõne muu taevakehaga.. või sureme lihtsalt välja:-) mis on kõige tõenäolisem.

Universumi paisumine
06-29-2001, 09:10 AM
Ei lõppenud jutt mustade aukudega. peale "plack-hole era" tuli "dark era"
DARK ERA: now only waste products remain: mostly photons, neutrinos, electrons and positrons, wandering through a universe bigger than the mind can convience. Occasionally, electrons and positrons meet and form "atoms" lager than the visible universe is today. From here into infinite future, the universe remains cold, dark and dismal.

Ühesõnaga wow kui suured inimesed saavad olema, kui üks aatom on suurem kui universum praegu. Hmmm inimene koosneb kusagil miljardist rakust ja iga rakk umbes samapaljudest aatomitest (eeldan) ja kui iga aatom on meie universumi suurune siis inimene hakkab olema miljard korda miljard meie universumit suur... impressive..the most impressive

inimkonna lõpu kohta algatasin eraldi teema

Artur Vill
06-29-2001, 12:07 PM
näääh. mul miskipärast rämedalt karvane tunne, et peeti silmas aatomite omavahelist kaugust.. kohe mitte ei usu, et elektron hakkab tiirlema universumi suurusel orbiidil :-). Kus on õp. Laur?

Õp. Laur
07-03-2001, 04:20 PM
Küsi oma isalt sa vana idioot(Artur).

Marko
07-29-2001, 10:32 PM
Homme lõppeb ..kõik.... uskuge täna JUMALASSE ja tiele homme andestatakse... JUMAL päästab mie hinged - ...sest ta on päästja