PDA

View Full Version : Kas kuritegu on ikka keelatud?

Marko
11-27-2001, 03:52 PM
Kas kuritegu on ikka ühiskonnas keelatud?

Artur
11-28-2001, 08:28 AM
kas sul on plaanis kedagi killida?

minuteada on keelatud. v6i eestis on asjad vahepeal muutunud?

seleta oma kyssa lahti palun.

Marko
11-28-2001, 10:13 AM
Noh.. ma mõtlen, et miks inimesed kuritegusid ei soorita. Kas selle pärast, et kuriteod on ühiskonnas keelatud? Kas nad ikka on tegelikult keelatud?

Ma üks hommik tõusin üles ja mõtlesin, et miks mina ühtegi kuritegu ei soorita st mis takistab. Ja siis ma avastasin enda jaoks, et miski ei takista. Riik ei keela. Riik üksnes ju tegeleb kuriteo tagajärgedeg e. karistab siis kui kuritegu on juba toime pandud. Sealt ma jõudsingi järelduseni, et igal kuriteol on hoopis ühiskonnas teatud hind, mitte, et kuritegu oleks keelatud. Sa võid selle sooritada küll aga sa pead hiljem selle eest ka maksma (kui vahele jääd). Ehk mõistusega isik sooritab kuriteo siis, kui kuriteost saadav kasu ületab karistusega tekitatava kahju. Kusjuures see kasu ja kahju on puhtalt individuaalse tähendusega. See seletab ka terrorismi. Terroristid on teinud omad valikud ja nad hindavad kasu suuremaks kui seda karistust mis nad saavad. Ehk teisi sõnu kuritegu pole keelatud. Miski ei takista sul kuritegu toime panemast. Kuskil seaduses pole õeldud, et kuritegu on keelatud, või et seda ei tohi toime panna. Sa lihtsalt hindad oma kasud ja kahjud ja siis käitud vastavalt.

Voh seda ma nimetan: Bin-Lavinismiks

Anton
11-28-2001, 04:27 PM
No eks su jutul on point kyll. Ainult et nats m6tetu. Kui aia peal on kiri et sissepa"a"s keelatud, ei ta"henda see et keegi tegelikult seda keelata saaks, see silt ei takista sisse ronimist. Samamoodi tegeldakse sinuga hiljem, siis kui oled juba sisse roninud(saad kuuli na"iteks). S6na keelatud on selline s6na et see tegelikult ei takista asju tegemast.
Sinu jutus ja"a"b mulje et sa ajad s6na "saab" ja "keelatud" segamini.

Artur
11-29-2001, 09:22 AM
antonil on point. keelatud ei tähenda et ei saa. keelatud tähendab et teol on hind. v6i et keelatud=risk

so marko m6ttega v6ib ka öelda, et mitte ainuyx kuriteod pole keelatud vaid ka k6ik muu.. n. myrgi v6tmine - hinnax elu.

yldiselt v6ib siit järeldada, et marko koormab ennast tööga ja peaks puhkust v6tma.

Marko
11-29-2001, 02:21 PM
nuh.. minu point ongi selles, et kas ühiskonnal on tegelikult ikka soov kuritegusid keelata.. dumb-ässid

Lasse
11-29-2001, 04:43 PM
mulle ei ole midagi keelatud!

Artur
11-30-2001, 08:47 AM
pange ennast p6lema! ma luban seda teil teha