PDA

View Full Version : Näolihaste animeerimisest...

ajuss
11-12-2003, 11:54 AM
Näolihaste animeerimisest bonedega tutoorial Messiahiga.

mis te arvate kas maya ja maxiga önnestuks sama asi sama edukalt?

http://messiah.rendernode.com/index.htm

HelgiHeitja
11-12-2003, 02:43 PM
Ma arvan et pole vahet.

Mind huvitaks hoopis küsimus kumb oleks mõttekam, kas animeerida nägu morphimise teel või bonedega nagu seal tutoorialis. Ma olen lugenud, et seda morphimist eriti ei soovitata, et kahe mudeli vaheline staadium näeb suht sitt välja.

Teadjamad, mis te arvate?

Artur
11-13-2003, 12:52 AM
bonedega ikka ei anna kortse ja muid detailseid näoilmeid saavutada - läheb liiga keeruliseks. ja kui vahepealne morph on sitt siis v6ib alati mudeldada vahepealne morph.

mängudele kindlasti on bonedega m6tekam. ei vaja suurt detailsust ja v6tab vähem mälu.

Anton
11-13-2003, 05:34 AM
jah. minu arvates bonedega on nats liiga risky. näiteks antzi näod olid animeeritud bonedega ja see oli mitte just väga impressive. minu meelest siiamaani enamus mehi teevad ikka morphe(kellel viitsimist) ja miks mitte et anda veits flexibilityt lisada ka bone'id. selline riggimine on ainult jube keeruline.

HelgiHeitja
11-17-2003, 02:35 PM
Aga kui ma tahaks siis nägu animeerida morphemisega ja keha bonedega, kas pea ja keha peaks siis eraldi mudelid olema?

Anton
11-18-2003, 01:07 AM
ei

Unregistered
12-14-2003, 10:56 PM
HelgiHeitja,

kas pea ja keha peaks siis eraldi mudelid olema?

pea ja keha peaksid alati olema teinetesiset lahutatud kui töö jõuab skinnimiseni ning blend shape-ede, morph targetiteni. Kuigi võid koos modelleerida, on mõttekas enne skinnnimist geomeetria tükkideks teha. Muidu oled sunnitud blend shape-sid või Maxis morph targeteid tegema ju kogu karakteri gemeetriat kastates.
Ei ole mõtet kaasata oma näo animatsiooni blend shapedesse-morph targetitesse mitte midagi rohkemat, mis jääb alla poole kaela.

ajuss
12-15-2003, 09:11 AM
mida ma teen siis kui mul on alasti keha?

Unregistered
12-15-2003, 05:53 PM
mida sa siis teed kui sul on alasti keha?
:-D

OK, ma ei hakka lõõpima, kuna sa ilmselt pidasid silmas, et su karakteril on alasti keha!

Ma ei tea, sest ma pole seda su karakteri alasti keha näinud.

Mis puutub sellesse, kuidas asja tehakse filmide puhul, siis realistlikud karakterid, nagu Hulk ja Gollum LOTR-ist jne modelleeritakse NURBS Patch tehnikat kasutades, ja niisuguse loo puhul koosneb lõplik geomeetria NURBS patchidest , st. erinevatest "tükkidest" niikuinii.

Video mängude puhul, kus kasutatakse Poly geomeetriat, ma ei ole selle protsessiga nii tuttav, aga Polyde puhul tuleb modelleerimisel muretseda selle eest, et geomeetria "flow lines" oleksid õiges kohas, et oleks võimalik lõpus terviklik geomeetria osadeks lõhkuda. Kui Flow lines on fcked up, siis jääb tulemus nagu frankenstein, kus erinevate osade "seem"-id, õmblused näha jäävad.

Ka on võimalik skinnimisel ning blendshapide tegemisel kasutada tehnikat, kus osadeks jagatakse low poly versioon karakterist, mida kasutatakse siis deformerina, Maya puhul wrap deformerina hi rez geomeetria manipuleerimiseks.

Kui sul on niisugused küsimused, siis tuleks ilmselt mõned raamatud osta või laenata ning läbi lugeda.
Kõige põhjalikum, mida olen näinud, Maya Character Animation.
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0782141714/qid=1071503234/sr=1-1/ref=sr_1_1/103-7840181-2642263?v=glance&s=books

teiseks soovitan Gnomoni õppevideosid.
http://www.thegnomonworkshop.com/videos.html
Ma ei mäleta täpselt, aga minu arust seletati täpselt, kuidas terviklikku geomeetriat osadeks jagada, ja just nn alasti geomeetria puhul skinning 1-s

Unregistered
12-15-2003, 08:27 PM
leidsin veel ühe hiljuti avaldatud, tundub et huvitava raamatu sel teemal,
Maya Character Creation: Modeling and Animation Controls, First Edition

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0735713448/qid=1071512051/sr=1-1/ref=sr_1_1/103-7840181-2642263?v=glance&s=books

tundub olevat isegi spetsiifilisem, just sellel teemal, mis sind ajuss huvitas, orgaanilised karakterid, nende modelleerimine ning setup.

Ah jaa, ja Euroopas kõige soodsam koht igasuguste kompuutriraamatute, kaasaarvatud 3D, maya, max jne ostmiseks on http://www.compman.co.uk/

ajuss
12-16-2003, 09:09 AM
tänks soovituste eest kylaline.
selle esimese raamatu ma laenasin raamatukogust eelmisel reedel. on vist jah ilgelt hea, värvilised pildid ja puha. ei ole veel jöudnud syveneda...

seda ma vaatasin, et löuga liigutatakse bonega, samuti silmasid, körvasid. miks siis mitte kogu kupatust juba bonedega liigutada. siis ei peaks vöib-olla tykeldama hakkamagi.
huvipärast tahan järele proovida kuidas see önnestub

anyway
mis mind rohkem huvitab on see, et mida teed, (ja sööd) et nii palju asjadest tead?
ja miks sa ei ole registreerunud?

Unregistered
12-16-2003, 10:03 AM
ajuss,

ei ma registreerisin, aga siis ei saanud enam millegipärast postitada, niiet lasen esialgu niisama eadsi.

miks siis mitte kogu kupatust juba bonedega liigutada?

Väga lihtne. Kui sa kogu kupatust hakkaksid ainult bõunidega liigutama peaksid väga palju tühja vaeva nägema. Muidugi, kui sul on oma pisike projekt, ehk saaksid isegi vaid bõunidega hakkama. Suuremate tööde puhul on aga vaja kasvõi näiteks dialoogi animeerimise puhul ikka ja jälle samu näo vorme taaskasutada. niiet blendshape või morph targetid on nagu libary, raamatukogu kõlab imelikult, aga näo-emotsioonide ning suu dialoogi vormide kogu ehk siis.

Kui sa vaid bõunisid kasutad, peaksid igakord kui karakter ütleb Ü või Õ või E või mida iganes, kas kurba või rõõmsat nägu tegema ükskõik millistes variatsioonides iga kord selle uuesti bõunidest kokku jälle sättima. Muidugi võid oma bõunidest kokkusätitud näod ka stseeni algusse "miinus territooriumile" ära seivida. Siis aga oleks tegemist juba vaid blendsheibi teistsuguse versiooniga. Niiet milleks, selleks on olemas blendshape ja morph targetid, mille kombinatsioonidest näo animatsiooni key-sid kokku pannakse. Ja bõunid on vaid lisa ...eeee "flexibility" jaoks, kui vaja kiirelt veidi siit sealt sättida näoilmet...

millega tegelen?

viimasel ajal töötan niisuguse filmi peal nagu http://www.delgo.com/

enne seda lugu töötasin Blac&White 2 -peal, http://www2.bwgame.com/

jne.

Siia sattusin juhuslikult, hakkasin järsku vaatama, kas neti peal ehk eesti keeles keegi 3D-st ka kuskil lobiseb....

trv!

ajuss
12-16-2003, 10:39 AM
impressive!
vinge värk,
mida konkreetset sa selles delgos teed?

aga bonede kohta veel.
kas bonede asendeid ei saa kuidagi fikseerida (ilma neid kuidagi "nurka kopides" vöi esimesse keyframe'i seivides) ja seejärel neid lihtsalt uuesti esile kutsuda.

see oleks ju kasulik muidu kah.
näiteks kui teeks käimist . teeks ennem näiteks 4 poosi. savetaks need ja siis miksiks neid ja peegeldaks jne.

ps. ma sattusin siia samamoodi umbes poolteist aastat tagasi. ma ei ole kedagi kes siin kirjutavad ihusilmaga näinud.

Papp
12-16-2003, 11:19 AM
Suur osa siin 3d-st rääkijatest on ainult Eesti päritoluga...
Foorumi hoidja (Artur) on küll praegu Eestis jõulupuhkusel.

Unregistered
12-16-2003, 06:11 PM
kummaline värk. tuleb välja, et registreerununa pole mul siin võimalik midagi postitada, ainult questina.

mis siis ikka...

ajuss,
kas bonede asendeid ei saa kuidagi fikseerida?
saab muidugi neid key-des või teine võimalus, konverdid asja character setiks ning trax editoris seivid näo "poosid".
see aga on töö stiilis, miks lihtsalt teha kui keerulisemalt on võimalik. Seetõttu ongi ju blend shape, et asja lihtsustada.

"teeks ennem näiteks 4 poosi. savetaks need ja siis miksiks neid ja peegeldaks jne", niisuguse asja jaoks on jah trax editor. Seal sa saad salvestada ning taaskasutada ja mixida mitte ainult terviklikke poose vaid ka terviklikke animatsioone, käimisi, jooksmisi, mida iganes...

Ah jaa, millega konkreetselt tegelen, positsiooni nimetus stuudios on Character Animator, eesti keeles siis karakter animaator.

Papp,
ei tunne kahjuks foorumi hoidjat, Arturit, aga tervitused ikkagi!

Sellest ei saanud ma aru, kes on siis siin need, kes pole "ainult Eesti päritoluga", kui nii, et enamus on?
:-)

ajuss
12-16-2003, 08:17 PM
ma arvan et Papp mötleb seda et enamus on eestlased aga elavad kodumaast eemal (nagu mina) vöi kaugel (nagu Artur ja Anton)

Papp
12-17-2003, 09:51 AM
Nimelt, paljud töötavad kuskil kaugemal. Huvitav, kus see delgo.com asub?

Unregistered
12-18-2003, 12:42 PM
veel üks unregistered postimas,

esimene unregistered (:P) peaks asuma atlantas, vähemalt seal asub fathom studios mis delgot teeb. tundub, et vähegi asja tundvad 3d sepad pühivad jalgelt eestimaa tolmu, nojah ega eestis pole leiba kah vist teile.

mikk

ajuss
12-18-2003, 12:53 PM
...eestis ON leib. mujal saab ainult saia

Papp
12-19-2003, 12:23 PM
Jah, Eeestis minu poisid ainult leivaraha teenisid. Austraalias jakub nats kah teistele lõbudele.
Muide, Arturil on täna sünnipäev.
Ja vist kuni 6-nda jaanuarini 2004 on vennad Eestis ja seda foorumid vist ei jõua adminnida. Rohkem aega läheb kõiksuguste labrakate pidamiseks...

ajuss
12-19-2003, 12:53 PM
Arturile palju 6nne!

Papp
12-19-2003, 02:58 PM
Annan edasi, arvan täna ta on offline. Meil maal on modemi internet, keegi ei viitsi oodata, kui asi venib. Modem on veel omakord radiolingi taga.

Artur
12-20-2003, 05:25 PM
mu ajud on detsembris offlines. jaanuaris taastusravile

Papp
12-22-2003, 10:05 AM
Mjaa, on nii.

Anton
12-28-2003, 01:46 PM
huvitav thread

Artur
12-28-2003, 03:52 PM
sry.. ma pole eriti arvutite taha saanud aaaga nyyd peaksid k6ik registreerunud normaalselt postitada saama. gotta run

Anton
01-05-2004, 07:06 AM
kus unregistered on? kuidagi vaikne

Papp
01-05-2004, 09:45 AM
Mõnel on veel pohmakas.

Anton
01-05-2004, 09:12 PM
:D

Artur
01-06-2004, 03:49 AM
oolin juba lootust kaotanud aaaga meeldiv avastada, et on eestlasi kes ikka päris huvitavate projektidega tegelevad. umm.. unregistered.. kuda sa lionheadsini j6udsid? 6ppisid omalkäel v6i olid kusagil koolitusel? uudishimu ei anna rahu:)

magker
01-07-2004, 05:20 PM
Artur,
tervitused kõigepealt downunderisse!

kuda ma lionheadsini j6udsin? ...et õppimise mõttes?
eks ikka vaheldumisi. Teooria on koolitustest õpitud ning õppimisel ja praktilised oskused ise harjutatud.

a sind vist huvitab, et kes ma nisuke olen ja kust välja kargasin? ega ma siis ei jäta võimalust kasutamata end siin promoda.

"veel üks unregistered", mikk on mu vana hea kolleeg Tallinnfilmipäevilt, tema küll töötas nukufilmis. Ma ise lahkusin tollaasest ENSV-st tööle läände NSVL-i sinise välispassiga aastal 1990. Lihtsalt sain komandeeringu kunagisest stuudio-B-st, kus ma töötasin, läksin välismaa stuudiosse kohale, tegin nädalase proovitöö peale mida pakuti poole aastast lepingut. Ja nii kuni aastani 95 kuskil vist, mil ma olin paari aasta jooksul seotud ühe animatsioonistuudio asutamisega Eestis.
Edasi tuli Eestiga jälle nägemist jätta kuni siis ühel hetkel, eelmise, 2003 aaasta kevadel jõudsingi omadega Lionheasi-ni...

Tänaseks olen sattunud Usasse, lihtsalt saatsin oma demo reeli mööda maailma laiali, ning siit tuli kõige kiirem ning parem pakkumine, ei hakanud ära ütlema.

Demo Reel ja Resume, mis mulle mu viimase töökoha tõid asuvad praegu aadressil http://www.kaisa-roose.com/ando/showreel.html
uuendatud demo reel on Flashis nupu all Demo Reel, vaatamiseks klikkida virtuaalmonitori ekraanile. Download sektsionis asuv MPEG versioon on vana, pole jõudnud uut veel üles riputada.

trv!

Artur
01-08-2004, 02:46 AM
selge värk.. väga bro!

minust lyhidalt siin:
http://artur.bluemoon.ee/cv/

aaga see Lionheadsi art director oli mingi aeg Eestist huvitatud. ta käis siin yhe Bluemoonika ja Antoniga rääkimas v6imalikust koostööst. Tahtis eestisse yhe Lionheadsi art departmenti rajada.. aga asi kustus kudagi ära.
Muidu mingid tyybid Tallinnas teevad contractil LOD mudeleid Lionheadsile.. booring.

nu ja AFilmi teame kah tegelikult:) Anton on nendega rohkem seotud.

käid vahel eestis kah?

Anton
01-08-2004, 05:06 AM
millal see delgo valmis saab?

artur - ja ja.. tuli meelde jah see lionheadsi tyyp.

magker
01-08-2004, 05:56 AM
vaat siis. Seda ma ei teadnud, et Lionheadsist on keegi Eestis jõudnud ära käia. Kuulda oli, et taani A-Film tahtis Lionheadsiga koos Baltikumi midagi teha, aga viimati räägiti midagi Riiast. Eestit peeti liiga pisikeseks. Riia ikka miljoni linn, kust loodeti rohkem tööjõudu leida. Ma ei tea, mis sest asjast sai, jätsin asja sinnapaika eelmise aasta mais.

Eestis käin ikka. Tulin just jõulupuhkuselt.

et millal Delgo valmis saab? Ei tea. Planeerivad nagu vist selle aasta lõpuks, aga eks näis...

Artur
01-08-2004, 06:18 AM
Paul McLaughlin oli tyyp kes käis.. vist ei leidnud piisavalt inimesi kokku.

Papp
01-08-2004, 10:50 AM
Ho, meeskond peaaegu koos, et Eesti animafilmi hakata tegema, hehe.

ajuss
01-08-2004, 11:04 AM
nonii hakkame tegema!

esialgse teema juurde tagasi minnes.
mul on suht realistlik lapse mudel (postitan screenshoti kodust)
paljas ja peaks rinda imema panema.

kuidas nende blendshapedega on, kas ma pean tegema blendshape kogu kehale kui see on yhes tykis vöi saab ka mingil muul viisil (ilma mudelit tykeldamata)

konsptikas kah

Papp
01-08-2004, 12:13 PM
Sadist!!!

ajuss
01-08-2004, 12:34 PM
mida? kes?
pilti mötled?

Anton
01-08-2004, 12:38 PM
kogu kehale pead tegema. aga kiire masinaga vahet pole, teeb a"ra.

mingi kreisi teema sul peaks t6dema

ajuss
01-08-2004, 12:59 PM
veits naistekas värk vä,
aga ma näen seda tissiimesmist 10 korda päevas (öösel kah kui silm lahti vajub)

ma läksin kooli ja seal peab tegema mingi animatsiooni.
enamus tyype teevad mingit suvalist a la dinosaurus lendab koju tyypi animatsioone. ma vötsin elulähedasema teema.
mul stoori ja storyboard tehtud ja musa sain kah.
storys on veits tissi-imemist ja muid grimasse ja roomamist.
nyyd alles hakkan aru saama kui metsik töö mul ees on. APPI, appi ... app-ii

Papp
01-08-2004, 01:48 PM
Juss, sull on suurushullustus. Niukest "projekti" teeb terve team. Sadist oled selles mõttes et kavatsed keha tükkideks rajuda et mingid boned külge kruvida.

Anton
01-08-2004, 02:55 PM
natuke raske teema on jah

Anton
01-08-2004, 03:04 PM
tundub et su klassivennad on sinust m6istlikumad:P

Artur
01-09-2004, 12:44 AM
aaga tee 'dinosaurused ja beebid elavad s6bralikult koos'

ajuss
01-09-2004, 12:59 AM
selline pönn

Anton
01-09-2004, 01:01 AM
oh väga lahe!

Anton
01-09-2004, 01:01 AM
su 3d skillid on tunduvalt advancinud

Artur
01-09-2004, 01:06 AM
tuleb meelde see maxi babydance asi.

ajuss
01-09-2004, 01:07 AM
tänks

ja piimatädi, pooleli, tselluliiti peab lisama

vuntsidega anatoomia pildid:
http://aare.baranka.net/deleted/

ajuss
01-09-2004, 01:09 AM
see laps on esimene mida 95% mayas olen mudeldanud

magker
01-09-2004, 02:00 AM
no nii, mis ma siin siis ikka niisama vahin, kohe smartässi mängima. Ja see kord veel tuleb konsultatsioon täiesti tasuta.

ajussi pönn siis.

Kõige suurem viga,esimene mis silma kargab, on beebi pea proportsioonid. Inimese kolju teatavasti kasvab elu jooksul vähem kui nägu. Ehk, kui on soovi täiskasvanut modelleerida, siis teha nägu proportsionaalselt suur peakolu suhtes. Ja kui beebit, siis vastupidi. Nägu väike, peakolu suur. Sel pönnil on hetkel pea proportsioonid näo suhtes kuskil julgelt peaaegu täiskasvanu omad.

Nii, edasi teine asi. Kuna nägu on modelleeritud suhteliselt realistlikult, keha aga stiliseeritult, siis kaval oleks kas nägu lihtsustada või keha teha samuti anatoomiliselt lähedasem realismile, et see pea sinna keha otsa sobiks. Kõige lihtsam muidugi, panna beebile siputuspüksid jalga, see lahendaks probleemi...

Anton
01-09-2004, 02:47 AM
anatoomia kodukas on viil parem.. jeeeeeee beibi! tänks ajuss

magker
01-09-2004, 07:38 AM
kas sa ajuss neid õmbluseid geomeetria keskel alles hakkad parandama? et seda tuleks korda teha enne kui asja lõplikult peegeldad...pärast on tülikam.

ajuss
01-09-2004, 08:53 AM
magker:
pönnile ma riideid ei pane, aga realismi koha pealt tuleb tal stuffi juurde. varbad, noku, naba. önneks on beebid
igasugune kriitika on teretulnud.
pehme vormiga ja väga karmi detailsust ei vaja.

seda pead proportsiooni veel tsekkan. sul on muidugi öigus et näoosa on liiga suur.
näol kavatsen veel detaili kärpida ja silmasid suuremaks ajada. natuke E. Wiirqalt "claude'i" moodi.

magker
01-09-2004, 05:21 PM
ajuss,
detailides, varvastes, nokus ja nabas ei ole asi vaid keha üldises anatoomias. Võibolla oli sõna "stiliseeritu" ehk segane. Pidasin silmas, et keha on "cartoony"-lt modelleeritud, pea aga suhteliselt realismi taotlev...

ajuss
01-11-2004, 01:53 AM
magker
mind see ei häiri...

Artur
01-12-2004, 12:59 AM
umm.. kas see beebi keha mudel on töödeldud täiskasvanu keha?

ajuss
01-12-2004, 08:49 AM
ei ole töödeldud äiskasvanu keha, aga vöiks olla see ei muudaka väga palju.
vöib-olla ma peaksin paremad screenshotid postitama. see konkreetne on vist veits eksitav.

ps. tsekkasin neid peaproportsioone.
anatoomia öpikud annavad veits teistsugust infot kui mida ma näen oma 4 kuusel pojal. kui ta nii vanemaks saab ja roomab, siis peaproportsioonid muutuvad veelgi "normaalsemaks".

öhtal postitan uued screenshotid