PDA

View Full Version : Inimkonna lõpp

Marko
06-29-2001, 09:15 AM
- teema kasvas välja "universumi paisumise" teemast ning selle eesmärgiks on pakkuda arutlust inimkonna eksistentsi ohustavatest globaalsetest teguritest

Marko
06-29-2001, 09:32 AM
minumeelest on täiest vale arusaam, et inimkonna eksistentsi ohustab paratamatult! alles päekese kõrvalekaldumine tema põlemise rahulikust peajadast, mis peaks aset leidma umbes 5 miljardi aasta pärast.

Inimkonna lõppu hakkab hoopis varem ohustama meie hea naaber Kuu. Nimelt Kuu hoiab Maad stabiilselt paigal st. tänu Kuule on Maal põhja ja lõuna poolus ning tänu Kuule on Maa ööpäev 24h.
Kuu probleem seisneb selles, et Kuu kogu aeg kaugeneb meist ning umbes 1 miljardi aasta pärast väljub Maa gravitatsiooniväljast. Kui Kuu läheb omateed, siis hakkab Maa võnkuma kui jonnipunn. See omakorda toob kaasa põhja ja lõunapooluse kadumise ja ajab kogu kliima totaalselt sassi. Kuu aeglustab Maa põõrlemiskiirust (ümber oma telje). Kui Kuu kaob, siis hakkab maa põõrlemiskiirus selline, et ööpäev maal kestab 0.5 - 3 tundi - võime ainult ette kujutada, millised tormid see endaga kaasa toob.
Ühesõnaga, mina arvan, et esimene tõeline katsumus on inimkonnal ees kusagil 700 miljoni aasta mõõdumist. Sest siis on viimane aeg armas koduplaneet maha jätta ja totaalselt koloniseerida midagi muud. Hehh...lood nagu naistega:)

Artur Vill
06-29-2001, 11:56 AM
Esimest korda kuulen, et tänu kuule on meil need poolused. Päikesel, maal, mõnel planeedil ning ühel Saturni kuul on magnetväli tänu raud tuumale. Teiseks, juba praegust räägitakse maakera või kuu orbiidi muutmise võimalikusest. Võetakse mingi suurem asteroid ning pannakse ta meie maa ümber tiirlema. Kusjuures see jutt oli maakera orbiidi suurendamisest päiksest, et too ei põletaks meid ära. Pealegi.. ma kahtlen, et miljonite aastate pärast, inimene ikka sõltub loodusest või päikesest. Me pigem oleme mingid ajud-purgis-cyborgid.

Ma loodan, et Tõravere observatooriumi teadlased ei loe meie juttu :-)

Anton Vill
07-03-2001, 04:18 PM
Arvan samuti et kuu ei ole inimkonnale ohuks sadade miljonite aastate pärast.Inimkond kärvab juba palju varem maha, näiteks mingisse huvitavasse viirusesse.

Artur
07-09-2001, 03:31 AM
viirusega on sellised lood, et alati on keegi kes on immuunne mingi haiguse vastu. Pigem siis juba mingi "oooops" massihävingu relvade laboratooriumis.
Ja kui mitte nii siis kudagi me kärbame enivei sest loodusseaduses on kõik surelik ja lõplik.

MARKO
07-29-2001, 10:34 PM
Uskuge Jumalasse ja te ei pea enam kunagi mõtlema lõpu peale... kõik saab olema igavesti üks suur algus...

Artur
09-03-2003, 03:13 AM
http://edition.cnn.com/2003/TECH/space/09/02/asteroid.reut/index.html

l6pp on jälle lähedal

ajuss
09-03-2003, 06:35 AM
...tõeline katsumus on inimkonnal ees kusagil 700 miljoni aasta mõõdumist. Sest siis on viimane aeg armas koduplaneet maha jätta ja totaalselt koloniseerida midagi muud...

700 miljonit on pikk aeg, selle ajaga areneb simpantsidest intelligentsem liik ja loomaaijas algab mäss

700 miljoni aasta pärast on inimrass totaalselt peedistunud ja miljon komeeti maale cräshinud

Anton
09-03-2003, 06:39 AM
omg 10 aasta pärast. ruttu seksime ja laamendame ästi palju.

Artur
09-03-2003, 07:02 AM
nu nyyd tuleb järg armageddonile ja deep inpact 2 kah.

njah.. ja ma arvan et enne ohustab meid uus jääaeg v6i osooni kadumine.. seda siis loomulikul teel. näiteks mingi suuremat sorti kärts päikese pinnal.

Anton
09-03-2003, 07:38 AM
yeah. m6ni suva random ebastabiilsus kosmoses.

Artur
09-03-2003, 09:14 AM
nu kui meie galaktikaski peaks supernova plahvatama olex meil kaput.

Kaupo
09-03-2003, 09:25 AM
Oht v6ib olla lahemalgi ;)
Yellowstone Park-i all pidi asuma hiidvulkaan.. selle plahvatamise korral pidi ka meiega kaput olema ;)

aa.. ja yks lahe link ka maailmal6pu teooriate kohta.. paris l6bus ;)
http://www.xs4all.nl/~mke/exitmundi.htm

Splin
06-04-2004, 05:11 AM
Natuke veel soojust...m6ni kraad siia ja t2nna ning polaarj22massiividelt p6hjapooluselt hakkab eralduma liiga palju magedat vett mis keerab P6hja Atlandi hoovuste - mootori sassi. Selllega tervitame uut j22aega ja kaa senise tuntud elu l6ppu maal l2bi meie silmade..sest see k2ivitab ahelas j2lle igasugu muud toredad asjad ;)

Artur
06-04-2004, 08:49 AM
http://www.superkinod.ee/movie/708/

:)

jääaeg igati tervitatud.. mudu ma siin textuurin lund ja jääd mida näen vaid kylmutuskapis.

Splin
06-04-2004, 05:55 PM
Well...mitukymmend tuhat aastat tagasi see viimane j22aeg oli nyyd siis...ei m2leta..mammutid kylmusid 2ra aga suurt miskit muud ei juhtunud vist:P
Kuid huvitav ongi just selle versiooni juures see asi et t2nap2eval on kliima hoopis teine...kui tekib selline suurejooneline n2htus siis see ahelreaktsioonis k2ivitab muud n2htused enda j2rel....
Natuke neist v6ib kaa aimu saada seal filmis jah kuid v2ga hollywoodylikul viisil, tegelikult on asi v2he t6sisem.
Anyway aga j22aeg oleks tore...ma tahaks heameelega l6unasse tagasi ja vaatan et Arturil peaks olema peris l6bus k6ike seda m8llu pealt vaadata arvestades kohta kus on parasjagu :D
Grrrrr olen vist liiga palju 6lu j2lle tarbinud....

Marko
06-05-2004, 01:14 AM
Rumal jutt jääajast, hetkel käib kliima soojenemine... mingi paarkümmend miljonit aastat veel jääajani ..

Jumal

Papp
06-05-2004, 06:47 AM
Siis võtame!

Anton
06-05-2004, 12:27 PM
eks nad selgitasid seda jäÄaega just sellega, et toimus kliima soojenemine. põhjas jäämäed sulavad, hoovused muutuvad ja siis läheb kõik segamini ja me kõik sureme. enivei.. loll film oli. teema oli lahe, aga film ise oli sitt. indenpendence day oli palju parem.

splin, Tallinlaste arust sa oledki lõunas. sa külmuksid 3 minutit hiljem. ja rääkides lõunast, siis siin on praegult palju külmem mis teil seal. siin on talv.

Anton
06-05-2004, 12:29 PM
elu on sitt

Splin
06-05-2004, 01:08 PM
Haha...ei suvel pole siin hullu..aga sygis..kevad talv on see millep2rast. Ma ei r22gigi teispoole poolust kolida vaid ekvaatori 22rde :D
Anyway..j22aeg pole lollus...see seal fil;mis v2ljapakutav idee on viimase kymnendi yks uuemaid avastusi. Seda kui hell tegelik kliimakooslus on ning meile pr2egune elu siin...sellest saadi aimu kui hakati uurima ookeanite suuri hoovuseid. Praktiliselt avastati et vaikne ookean..india ookean ning atlanti ooekean on omavahelises seoses. Ning v6tmes6nadeks on sool ning aurumine. Kylmad veemassiivid on need mis liiguvad sygaval ookeni p6hjas..ning soojad on need mis pelkihil. Gr88nimaa juures on nimelt murdepunk kus asub selle mootori nn j6udede vahetus. Atlandil toimub massiline aurumine...ehk siis soolased massid vajuvad alla poole ning liiguvad tagasi vaikse ookeani poole. Pole peas mis on need suurusj2rgud palju sealt vett l2bi jookseb sekundis...kuid esmapilgul v6ib kogu see *mootor* tunduda 22rmiselt v6imsana. Kuid tegelikult pidavat see systeem olema ylihell ning 22rmiselt vastuv6tlik . Paljud merebioloogid usuvad et enne leiab otsa siine pr2egune elu just selle globaalse katastroofi l2bi kui m6ne muu p6hjuse p2rast..aka meteoriit vms.
Kiiruga sk2nnusin sisse kaa pildi mis peaks asja illustreerima:
http://bluwulf.psp.ee/Pudipadi/l6pp.jpg
Kui keegi jagab saksa keelt ja huvi on siis v6in sisse sk2nnuda kogu artikli.

Splin
06-05-2004, 01:09 PM
Anton...ytle v2hemalt et pfx oli lahe :D
Paljud cg t88stuse onud sellep2rast vist vahtima teda l2hevadki....

Artur
06-06-2004, 03:40 AM
cg oli seal lahens.

nu ja kui hoovustega midagi juhtuks siis on 2 v6imalust.. hoovus leiab mingi uue tee v6i jääeg tekkib tuhandete aastate vältel. viimase puhul ei tea kas inimestel seda sooja kliimat yldse vaja läheb siis.

Anton
06-06-2004, 10:14 AM
cg oli jah lahe. aga mitte impressive. ootasin isegi veits lahedamat. yhes6naga ma pettusin selle filmis.
offtopic, paps, sain tyyle asja. lihtsalt windoosa sakkis. installisin uuesti ilma sp4-ta ja nyyd enam pulli ei tee. aga yhendus on muidugi ylimalt aeglane. peab pysika saama. tore oli muidugi yle pika aja natuke vestelda.

Papp
06-06-2004, 01:18 PM
Kui paned "püsika", saadan XP, hhe

Anton
06-06-2004, 11:12 PM
ok. ma loodan, et see nädala lõpp panevad ära.

Marko
06-07-2004, 10:03 PM
Ma arvan, et inim-konna lõpp saabub minu surmaga... ;)

Marko
12-07-2004, 10:01 PM
mul on probleem ... ma arvan, et ma olen konn. tahaks rämedalt kudeda.