PDA

View Full Version : walking

HelgiHeitja
02-14-2004, 09:02 AM
Tere,

Proovin siin korralikku kõndimist teha:

http://www.hot.ee/helgiheitjad/esialgne_kiirem.avi

See peaks olema "neutraalne" kõndimine.

Ma tahaks selle lõplikult paika ajada, et siis erineva iseloomuga kõndimisi sellest aretada.

H

ajuss
02-14-2004, 11:52 AM
see kass on päris massiivne ja käed on peenikesed.
keha peaks isegi normaalse köndimise puhul rohkem alla vajuma (loksuma) ja käed rohkem tilbendama kuna need on peenikesed.
ja jalg peaks laskuma kiiremini kui töuseb
ja käies peaks puusad ja ehk kogu keha keerduma rohkem edasiliikuva jala suunas.

Anton
02-14-2004, 01:46 PM
mu lollakas mediaplayer ei ma"nginud seda. ma proovin teha mingi codeci update

Raivo
02-16-2004, 12:06 PM
lahedalt võdiseb kogu keha käies,

kas sul IK setup on muidu korralik jalgadel?
tundub nagu jalatallad "ujuksid" maapinna suhtes natuke,

aga ilmselt varjuga kaob selline mulje ära,

HelgiHeitja
02-16-2004, 12:25 PM
ajuss: veider, ma võtsin kõiki neid asju arvesse, millest sa räägid. Kas ma peaks kõik veel rohkem exaggerated tegema? Anton, mis sina arvad?

Raivo: jalad ujuvad tõesti. Ma ei hakanud selle testi juures seda parandama, nagunii tuleb veel muudatusi, hiljem parandan pisivead.

Raivo
02-16-2004, 12:40 PM
minu arvamus,aga
ik-d nagu väga pisiasi küll ei ole,
eriti kui ta sellised "loginad" tekitab,mis mõjutavad tegelase iseloomu,

ja pärast neid paika ajada ei ole nagu eriti lihtne ja ka mõtekas minu meelest,

Anton
02-16-2004, 01:28 PM
ma olen m6lemiga n6us. nii Ajussi(k6igi tema kriitikaga) kui ka Raivoga. Selline asi nagu ujuv ka'pp rikub va"ga palju kogu animatsiooni muljet ja va"ga raske on aru saada kas taiming on 6ige v6i mitte. (meil on siin to"o"l palju motioncapturet ja neil on alati ujuvad jalad, ja"a"b va"ga inteu ja kaalutu mulje. aga nii kui analoogset asja animeerid koos IK-ga kus jalad on ilusti maa peal "kinni" on kohe teine asi.. tekib raskus ja silmal pole valus)
va"ga keerulise ylesande oled omale valinud.

HelgiHeitja
02-16-2004, 02:52 PM
Tegelt, ma tegin selle asja ilma IK-ta. Lihtsalt animeerisin jointide rotatemist.
Aga nagu ma aru saan ei saa sellest IK-st vist ikka mööda, eks ma uurin seda värki.

Anton
02-16-2004, 02:59 PM
parenti IK kylge yks lokaator na"iteks. siis on ta pagal.

Raivo
02-16-2004, 05:58 PM
jalgade puhul läheb ilma IK-ta vist keeruliseks,
aga on üks lahe mel script ,mis kasutab nn ajutist IK-d ,aga keyframe'e salvestab jointide jaoks
selle nimi on zooBodgeK v1.1
ja leiab siit kui huvi http://www.highend3d.com/maya/mel/?group=melscripts&section=animation

magker
02-19-2004, 07:50 PM
ega siin muud suurt eelnevale rohkem lisada ei ole, kui et nii koguka kuju puhul ei maksa unustada eestvaates V liikumist. või siiis ( ) liikumist...Muidu jääb mulje asjast kui marjonett nukust, mida nööridega ülal hoitakse.

Keha peaks kalduma vastu kaalu toetuvale jalale. Niet keha massi-kese peaks jääma toetuva jala suhtes alati kuskile keskele.
Modellid teevad sama trikki käies jalgu üksteise ette asetades, nö catwalk, suured kassid aga kõiguvad vaskault paremale, sest käivad jalad laiali nagu meremehd...

Mis mind kõige rohkem häiris, on see lockimine jalgades, põlvedes ja eriti peas, st. kaelalüli joint. Aga mis seal täpselt häda on, selleks oleks vaja screenshotti graph editorist.

HelgiHeitja
02-23-2004, 10:43 AM
OK, tegelesin vahepeal mäppimisega, nüüd hakkasin asja IK-sse panema.

Igatahes suured tänud kõigile väga professionaalsete nõuannete eest!

Marko
02-26-2004, 09:01 PM
Mis? Pervo? Mis näppimisega?

HelgiHeitja
02-27-2004, 07:18 PM
Jah, UV-de näppimisega, päris perverssne tegevus.