PDA

View Full Version : Ivan

Papp
09-27-2004, 06:40 AM
Voh, vaadake mis Vanja on teinud:
http://blueoceanart.com/ivan/

Splin
09-27-2004, 10:58 AM
oeh, nagu seesamateemaline katastroofifilm :(

Anton
09-27-2004, 11:14 AM
nagu ivanide tuumapomm

magker
09-28-2004, 07:18 PM
ivan keeras mul kompuutri eee.. juu nõu...torm siin väga hull ei olnud, sisemaale jõudes orkaan vaibub. elekter oli ära kuskil pool päeva kõigest. Kompuutri keeras tuksi küll mul. mul polnud patarei bäkkuppi ja küllap pinge kõikus nii hirmsasti, et põletas mul üht-teist läbi.
Eile käis siit läbi,mis oli Jeanne orkaanist järgi jäänud. Läksin ostsin omale selle peale ups-bäkkapi. Enam kunagi vist ei hakka riskima niisuguse asja pealt kokkuhoidmisega.

Niipalju oli asjast kasu, et ostsin kogemata omale uue emaplaadi, millel oli pci express. Ma ei tulnud lihtsalt selle peale, et vahtida mingi uue graafikakaardi standardi järele emaplaaatidel. Kui oma graafikakaarti hakkasin sisse toppima oli küll aga krt! mis siin toimub. kaardi slot oli pikem kui see oleks pidanud olema.
Noh, siis ei jäänud muud üle kui pidin hakkama ääre pealt emaplaati poodi tagasi viima. Sest teine jama oli veel pentium 4 pesa oli kummaline, ilma aukudeta, niiet protsessorit polnud kuhugi panna.
See on ka nüüd uus P4 standard nagu välja tuli.
Lõpuks siiski otsustasin, tühja kah, kui juba siis juba.
Ostsin uue protsessori ning pci express graafikakaardi samuti.

Ja tulemus on, Maya stseenid avanevad nagu windoosa explooreri teeks lahti.

Splin
09-28-2004, 08:09 PM
Nu hästi kui asja lõpuks sai, prescott'il(uue pennu koodnimetus) ja uued pesad ning olenevalt tootjatest kaa PCI-X peale panevad. Kuigi mingeid märgatavaid kasusid sealt veel präega ei saa kui rääkides jõudlusest, rohkem selleks asi et yhtlustada platformi. Pigem on lugu nii et võrdelise klokiga pennu 4 HT on sutsu toimekam kui uus prescott ja uus arhidektuur. Kui sul ikka asjad palju kiiremaks läksd siis eeldan, et tegu sul oli mitte p4 C&HT revisioni cpu'ga millel fbs 800mhx ning dual ddr vaid hoopis vanem p4 millel fsb 533. Kui lood on tõesti nii ning sul masinas yks mälupulk on siis tungivalt soovitan teise juurde muretseda samasuguse et kasutada dual ddr eeliseid. Kuid kui sul juba olidki identsed mälupulgad siis juba võtadki sealt parimat ja sellest kaa see kiiruste vahe.
Ning nuh see alati hea kui juba valmis uuteks asjadeks ollakse et järgmine kord miski yllatus ei taba ;)

Papp
09-28-2004, 09:25 PM
Ops! Veel paar compu isetegijat! Mulle kah meeldib ise kokku sättida... eriti see moment, kui on juba raisatud paarkümmend tuhat, kasti pistetud ja siis... adrenaliin!!!! switch on!!! ja kino ei näita! Adrenaliin!!!

ajuss
09-29-2004, 07:13 AM
pea-aegu teemasse orkaan ivan,
ma ostsin lada samara, köik bemmid jätb seljataha

Papp
09-29-2004, 01:16 PM
Teed nalja va? Või niuke nostalgia, et lada on autu?

ajuss
09-29-2004, 01:35 PM
tõsijutt, see bemmide värk oli muidugi liialdus
veinipunane samara aastast 96, sissepritsega mootor jne
ma autodest suurt midagi ei tea, juhiluba alles suve algusest käes
...muuseas lubade tegemine maksis rohkem kui auto :-()

Anton
09-29-2004, 02:15 PM
:)

Papp
09-29-2004, 02:44 PM
Aaa, sain aru. Juhiloa ostsid nuh, seal, kuidas tal nimi oli - kirputori va? Koos samaraga, üks pakett, hehe.

magker
09-29-2004, 04:51 PM
Splin,

ei, mul oli veel vanem P4, kaks aastat tagasi kuskil umbes panin kokku, fsb 400, 2, 4 GHz, socket 478-le . Nüüd on see uus P4 mis istub socket 775-s, fsb 800, 2,8-ne ja jõudluse osas on kompuuter umbes-täpselt poole kiirem. Nagu telekat pane kinni-lahti.
Räm on dual...kaks Corsair CMX512-3200C2PRO -d.

Splin
09-29-2004, 04:54 PM
no selge..siis pole ime kah :D
õnnitlused!
tuleb jah meelde..enne fsb 533 oli veel fsb 400..aju rooste läinud..ei tegele kaua aega enam sedasorti riistvaravärkidega.

Kait
09-30-2004, 05:29 AM
rääkides bmw`st ja lada`st, siis...
mul vanaisa 81aasta 525 ka ei lagunenud niipalju kui naabrimehe tutt-uus lada...2110.

võiks terve hunniku tõestisündinud lugusid pajatada sellest , kui s*** see ladakene tegelikult on. alustades sellest, et tutikas auto lihtsalt ei lähe tööle ning lõpetades kojamehe streikimiste ning päikesevarju ära kukkumisega (see mis silmade ette käib noh).

ja teise hunniku lugusid bmw kiitmiseks :)

http://imgs.idnes.cz/oauta/auta/lada/2110_650.jpg
vs
http://img.auto24.ee/auto24/560/1578026.jpg
hinnavahe on paarkendtuhat. uus lada on küünib sinna 90k kanti. bmw 8a. vanem, mis tundub uskumatuna...lisaks kõigele muule, puudub ladal 125kw`ne mootor ning nahksisu :)

aga 96a. ladade kohta ei oska öelda.

ajuss
09-30-2004, 06:13 AM
ladad on persoonid, st köik käituvad erinevalt. mönel neist ei esine vigu yldse??? nii vähemalt keegi rääkis

yldiselt lääne euroopa jupilikus maailmas on lada omamine seisukoha vött, mitte ainult selles möttes, et auto jätaks su teepeale

siin kuuldamisi mönes kohas visatakse ladade aknaid sisse, sest on venkude käru.

see köik lisab asja atraktiivsust minu jaoks :-),

ja krt papp, load tegin täitsa ausalt.
ladna

Artur
09-30-2004, 06:53 AM
tahax euroopa autut aga siin m6ni 318i bemm aastast 88 plekib umb 100 000 eeku. 98 aasta 740... umm 700 000 eeku:)

so.. kärutan oopis moditud jeebiga.

Papp
09-30-2004, 07:25 AM
Juss, kui hakkad oma vazi tuunima, siis:
http://www.vaz.ee
Vene keeles, aga arvan, saad aru.