PDA

View Full Version : Doom 3

Artur
05-23-2002, 02:46 AM
http://gamespot.com/gamespot/filters/products/screenindex/0,11104,469881,00.html?page=1

realtime rendering. (mingi ATI kaart ja 2Ghz prose)

piir mängutööstuse ja vilmitööstuse vahel hajub. Arvan, et 5 aasta pärast on mängutööstuse CG palju keerulisem ja detailsem, spetsialistid palju profesionaalsemad.. ajee

igatahes mäng näeb päris hea välja.

Papp
05-23-2002, 09:36 AM
Jaajaa, vaidlus selle kohta, kes on tähtsam. Meister on meister, kas ta teeb mängu või kino. Peaasi, et nupp töötab ja käed kasvavad õigest kohast.

Anton
05-23-2002, 06:56 PM
Televisioon raamatuid välja ei söönud.

Ning k6ik mängud (igaljuhul siiamaani) on yritatud teha
v6imalikult filmilikuks. Ma m6istan, et sa tahad öelda kuidas
mängus sa konkreetselt saad nagu ise osaleda, m6jutada
asjade käiku. Aga mina arvan et on syndinud lihtsalt teine zanr.
Ma usun et mänge hakataksegi tegema filmide järgi(niikaua
kuni outputiks on monitor) ka edaspidi. Filme aga ikka ja ikka
raamatute järgi.("järgi" polegi vist selleks k6ige parem s6na, v6ibolla "eeskujul" sobib paremini)

Artur
05-24-2002, 01:35 AM
eiii... ma ei räägi üldse sellest, et mängud asendavad filme.. seda ei juhtu iial. Ma räägin, et mängutööstuse CG tegemise keerukus edestab filmide VFXi. Ehk polygonide arv saab olema suurem, spetsiifiline textuurimine jne.. palju keerulisem protsess.

Näiteks selle Doom3 characterid ja muud objectid on mudeldatud algul väga high rezis.. polygonide arvult mis filmidelegi. Siis mudeldatakse madalama polycountiga mudel peale ning "kypsetatakse" ehk renderdatakse see hi poy värvid ja "bump" sinna low sisse. Kusjuures see bump ei ole tavaline bump vaid pigem kui foxel displacement. Doom3 mudelitel on ka Specular map peal.. ja ei tea mis veel - v6imalik et transparancy, vertex color, shadowmaps. < viimsed tegelt genereeritakse reaalajas.

nagu keegi siin ytles, et mänge hakatakse tulevikus kutsuma "interactive movies"

Anton
05-24-2002, 10:10 AM
Käisin eila starwarsi vaatamas.

OUCH!!
väga , väga , väga hea oli.
See film on hea näide et mängutööstuse CG detailsus niipea
filmile kyll järgi ei j6ua.

No lihtsalt sellised effectid olid ikka, et jube.
Seal oli tunda seda ILMi t6elist powerit.
Mul pole lihtsalt s6nu, konkreetselt terve film CGI.

Papp
05-24-2002, 10:45 AM
Mõlemad olete tublid!

Anton
05-24-2002, 10:49 AM
:) hehe