Results 1 to 7 of 7

Thread: Seljanka

Artur
    Guest
    Otsin seljanka retsepti. ei taha mingeid oma-moodi, kodukootud v6i eesti aegseid retsepte.. tahan seda k6ige tavalisemat mida iga eesti söökla/resto/pub pakub.. ma olen väga näljane! pliiiiz
    Reply With Quote  

Rebane
    Guest
    Söö sitta!
    Reply With Quote  

Marko with Love
    Guest
    600g konte, 100g, vasikaliha, 150g veiseliha, 80-100g sinki, 80-100g viini vorste, 200g neerusid, 200g sibulaid, 1-2 hapukurki, 2spl. kappareid. 2-3 spl. kividest puhastatud oliive, 80g tomatipüreed, 50g võid, 100g hapukoort, 1/2 sidrunit, soola, pipart, maitserohelist, 2l vett.
    __________________________________________________ _________
    Kontidest ja lihast keedetakse puljong, kurnatakse. Sibulad hakitakse, haitatakse või ja tomatipüreega. Hapukirgid kooritakse, ligatakse põiki õhukesteks (2-3mm) viiludeks, seemned eemaldatakse. Kapparid valitakse läbi, oliivid pestakse. Valmis lihatooted lõigatakse õhukesteks viiludeks. Sidrun kooritakse, lõigatakse ketasteks. Toiduained pannakse keeva puljongisse koos loorberilehega, keedetakse 5-10 minutit. Maitsestatakse, (soovi korral lisatakse hapukoort) ja lastakse uuesti keema. Juurde sobib lihapirukas..nammmi

head isu...
    Reply With Quote  

4. #4 seljanka 
    Artur
    Guest
    > 600g konte, 100g vasikaliha
    keedan konte??? äkki siis juba 700g kondiga vasika liha? ja kas lihagi tuleb hiljem tükeldada?

> 200g neerusid
    kaua selliseid asju tavaliselt keetma peab.. ja liha kaua keetma? palju vett?

> 80g tomatipüreed
    kas see on see tomati pasta.. nigu odav ketsup? v6i mingi omatehtud saast?

> 2spl. kappareid
    mis asjad need on ja kuda inglise keeles asi kõlaks?

>soovi korral lisatakse hapukoort
    ma olen varemgi selle probleemiga tegelenud ning ikka ei tea kas n.n. tsiviliseeritud riikides on hapukoor üldse olemas? maitsestamata jogurt ei ole vist ikka õige värk

perenaised appiii!

Aga tänks ikka!
    Reply With Quote  

5. #5 hapukoor 
    Artur
    Guest
    hapukoor = sour cream
    nyyd tuleb vaid leida kas seda siin saadaval

kappar = capers

jee.. internet on k6ikv6imas
    Reply With Quote  

Marko
    Guest
    neerusud ja liha keeda nii kaua kuni nad valmis on..

hmmm need mis kapparid on - ma ei tea

.. tomatipüree on tomatipasta...

rohkem ei tea
    Reply With Quote  

Unregistered
    Guest
    tsiviliseeritud riikides ostes hapukoort tuleks just vaadata võimalikult odav või mehhiko/hispaania/lation või aasia poodidest. Need reeglina eesti hapukoorele sarnasemad.
    Sama käib kohupiima kohta (curd)
    Reply With Quote  

Bookmarks
Bookmarks